Skip to main content
search
Relacje

Nauczyciele z Chorwacji odwiedzili gminę Zielonki

By 26 lipca 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 26 lipca 2019 przez admin

ChorwaciGrupa siedemnastu nauczycieli wraz z dyrektorem profesor Branką Bego ze szkoły w Szybeniku gościła w Korzkwi od 24 do 30 czerwca 2019 r. Przyjechali na zaproszenie Mariana Demela, byłego przewodniczącego Komitetu Polska-Chorwacja Dystrykt 2231 Rotary International Komitet Polska Chorwacja. Ich pobyt zorganizowano dzięki współpracy z Ośrodkiem ZHP w Korzkwi reprezentowanym przez komendanta Pawła Grabkę oraz Szkołą Podstawową w Korzkwi reprezentowaną przez dyrektor Reginę Styn. Poznanie Krakowa i jego okolic przysłużyło się zacieśnieniu współpracy między uczestnikami projektu.
Gości powitała prawdziwie letnia, gorąca aura. W trakcie pobytu odbyło się zwiedzanie centrum Krakowa z przewodnikiem, w tym Wawelu, wycieczka do Zakopanego i Kopalni Soli w Wieliczce. Nauczyciele chorwaccy odwiedzili również Szkołę Podstawową w Bibicach, gdzie mogli zwiedzić najnowszą część obiektu z basenem, a także uzyskać  informacje  na temat polskiego systemu edukacji. Na zakończenie pobytu zaplanowano ognisko pożegnalne z towarzyszeniem Jurajskiej Kapeli z gminy Zielonki, połączone ze wspólnym śpiewaniem piosenek polskich i chorwackich. Partnerzy wzięli udział w gali polsko-chorwackiej na zaproszenie konsula honorowego Chorwacji Pawła Włodarczyka. Uroczystość odbyła się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego z okazji 28. rocznicy odzyskania niepodległości przez Chorwację.
Bogaty program pobytu był możliwy dzięki wsparciu Ośrodka ZHP w Korzkwi, Rotary Club Kraków oraz właścicieli hoteli: „Kazimierz”, „Polonia”  i „Galicja” oraz spółce „Ster”.
Kolejnym przejawem współpracy będzie lipcowy wyjazd dzieci na letni wypoczynek do urokliwego Szybenika w  Chorwacji.
Regina Styn

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content