Skip to main content
search
Aktualności

Nauka poprzez zabawę

By 8 listopada 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 8 listopada 2013 przez admin

jasimalgosia

 

Jak dbać o otaczającą nas przyrodę? Jak nauczyć dzieci segregowania śmieci? Wszystkie trudne zagadnienia związane z ochroną środowiska można przekazać im poprzez zabawę. Przedszkolaki i uczniowie z naszej gminy mogły się o tym przekonać podczas spektaklu teatralnego pt. „Jaś i Małgosia”.

 

Od 4 do 8 listopada dzieci i młodzież z zieloneckich szkół i przedszkoli wzięły udział w programie edukacyjnym o tematyce ekologicznej w formie przedstawienia. Głównymi bohaterami opowieści byli Jaś i Małgosia, którzy spacerując po lesie przekonują się jak  łatwo  piękna natura zamienia się w zaśmiecony, brudny las. Podczas swoich przygód dowiadują się jak długo śmieci rozkładają się w środowisku naturalnym i dlaczego tak ważny jest recykling. Spektakl został tak przygotowany, aby zaangażować wszystkich widzów, którzy zostają jego współtwórcami.
Dzieci chętnie i aktywnie brały udział w przedstawieniu m.in. odgrywając rolę małych sroczek. Jaś i Małgosia zachęcali publiczność do wspólnego sprzątania lasu, a przy tym uczyły jak segregować np. papier, plastik tak, aby jak najmniej odpadów trafiało na składowisko. W fabułę spektaklu wpleciono podstawowe terminy i pojęcia ekologiczne, a melodyjna muzyka i wpadające w ucho liczne piosenki sprawiały radość na twarzach dzieci.
Najwięcej zabawy jest przy wspólnym sprzątaniu, mamy zawsze dużo ochotników, a dzieci chętnie uczestniczą w naszym programie – mówiła Paulina Rozmus, bajkowa Małgosia ze Studia Małych Form Teatralnych „Sztuka” z Trzebini.
Świadomość ekologiczną trzeba kształtować od najmłodszych lat. Dzięki temu dzieci przeniosą dobre nawyki w dorosłość, a przy okazji spędzą interesująco czas.
KB

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć ze spektaklu, który odbył się w Przedszkolu w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach.

jasimalgosia1

jasimalgosia2jasimalgosia3

 

Close Menu
 
14 kwietnia 2024
Skip to content