Skip to main content
search
Informacje dla przedsiębiorców

Nawet 50 mln zł dla MŚP otwartych na podbój rynków zagranicznych – ruszył nabór konkursu Internacjonalizacja MŚP

By 15 kwietnia 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 15 kwietnia 2021 przez admin

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości  organizuje konkurs Internacjonalizacja MŚP w ramach którego można już składać wnioski o dofinansowanie kosztów wprowadzenia produktów lub usług na nowe rynki zagraniczne. Działanie jest finansowane z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, a jego budżet to 50 mln zł. Po unijne wsparcie mogą się zgłaszać mikro-, małe i średnie firmy z siedzibą lub oddziałem w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 800 tys. zł.

Przedsiębiorcy, którzy chcą zdobyć wsparcie muszą posiadać co najmniej jeden wyrób lub usługę o potencjale do internacjonalizacji na co najmniej jednym nowym rynku zagranicznym. Wsparcie można przeznaczyć m.in. na pokrycie kosztów usług doradczych i innych usług związanych z internacjonalizacją działalności czy udziału w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych. Jednak dofinansowane mogą być także  koszty nabycia środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych związanych z przygotowaniem oferty dla docelowego rynku zagranicznego. Na ten cel można uzyskać nawet 800 tys. zł, jeśli firma chce rozpocząć sprzedaż swojego produktu w co najmniej jednym kraju spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. Jeśli docelowym rynkiem zagranicznym wskazanym we wniosku jest jedno z państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Szwajcarii, maksymalne dofinansowanie wynosi 550 tys. zł.
Całkowity budżet konkursu wynosi 50 mln. zł. Dofinansowanie pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Polska Wschodnia.
Realizacja projektu powinna rozpocząć się najpóźniej do 6 miesięcy od złożenia wniosku, a sam projekt powinien trwać nie dłużej niż 24 miesiące.
Konkurs zostanie przeprowadzony w ramach jednej rundy. Wnioski o dofinansowanie można składać do 27 maja 2021 r.

Więcej informacji o konkursie na stronie www.parp.gov.p

Close Menu
 
16 kwietnia 2024
Skip to content