Skip to main content
search
Relacje

Niedziela pod znakiem czerwonego serduszka

By 12 stycznia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 stycznia 2015 przez admin

DSCN7303

 

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 11 stycznia 2015 roku miał również swoją odsłonę w naszej gminie. Bogaty w występy artystyczne dzień zakończył się w hali sportowej w Zielonkach zebraniem kwoty 14942,39 zł. W Korzkwi do finałowej niedzieli zebrano 15243,76 zł, a ta kwota jeszcze wzrośnie. Łączna suma świadczy o rekordowym wyniku w gminie, który już przekroczył 30 tys. zł.

Uczniowie Zespołu Szkół w Zielonkach, który był organizatorem finału w hali sportowej, kwestowali w Zielonkach, Toniach, Witkowicach, Giebułtowie, Smardzowicach i wszędzie spotykali się z życzliwością i hojnością mieszkańców. Podczas finałowego koncertu oklaskiwano m.in. chór Nutki oraz laureatki konkursu Mini Playback Show. Pokazy taneczne przedstawili uczniowie klas 0 i I trenujące w ramach Skalski Dance School oraz zespół Cheerleaders i uczestnicy mini warsztatów tanecznych, obie formacje działają przy Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Zaprezentowali się gimnazjaliści z zespołów „Overdrive” i „Be blue” oraz soliści grający na gitarze i saksofonie.
Podziwiano także pokazy kung-fu, pokazy akrobatyczne i taneczne przygotowane przez Szkołę Sztuk Walki Irbis. Do grona uczestników finału dołączyli w tym roku wyjątkowi goście: pięknie tańczące jako śnieżynki przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Zielonkach, jak przystało na finał Wielkiej Orkiestry próbowały swoich sił również w grze na instrumentach.
Po koncercie halą sportową zawładnęły małe czarownice, elfy, strażacy, postacie bajkowe i filmowe czyli dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, dla nich bowiem odbyła się zabawa karnawałowa z wodzirejem, którą prowadził zespół muzyczny Ex Corde. Rodzicom bynajmniej nie pozwolono stać z boku.
Podczas koncertu dużym powodzeniem cieszyły się ciasta ofiarowane przez rodziców. Zabawie towarzyszyły dodatkowe atrakcje: malowanie twarzy, warsztaty origami, warsztaty “zaprojektuj i namaluj podkoszulek”, gdzie młodzi artyści za motyw przewodni często uwzględniali serce. Sprzedawano również biżuterię. Dochód z kawiarenki, warsztatów i stoiska z biżuterią – wszystko przeznaczano na rzecz orkiestry czyli dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.
Finał wspierali niezawodni strażacy z OSP w Zielonkach. Uczyli jak udzielać pierwszej pomocy, używając do szkolenia nowoczesnego sprzętu i jak zachowywać się w zadymionym pomieszczeniu. – W zadymionej sali trzeba odnaleźć trzy pachołki – wyjaśniała Paulina Michałowska-Palimąka z OSP Zielonki, podczas gdy jej koledzy wprowadzali do środka ochotnika w masce i z butlą tlenową na plecach. Można się było poczuć prawdziwym strażakiem, a zadanie okazało się nie być łatwe.
Podczas koncertu prowadzono licytacje przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Zespół Szkół w Woli Zachariaszowskiej podarował piłkę z podpisami reprezentacji Polski oraz Bogusława Króla, wójta gminy Zielonki. Wójt gminy ofiarował na licytację piękny album z artystycznymi zdjęciami gminy autorstwa znanego fotografa Adama Golca. Mistrz świata karate Dominik Rzepka ofiarował worek do treningu. Ewa i Edward Bar przekazali na rzecz orkiestry unikatowe bańki z kryształami Swarowskiego i piłkę z podpisem Jerzego Dudka.
Sztab w Zespole Szkół w Korzkwi działał już od połowy grudnia. 18 grudnia zorganizowano licytację, podczas której zebrano 2390 zł. Największą popularnością wśród fantów cieszyła się piłka z podpisami szkolnych zawodników i ich trenerów. Ponadto licytowano wypieki, wyroby z domowej spiżarni, rękodzieło, w tym dekoracyjne stroiki i zabawki. Dojdzie jeszcze dochód z dyskoteki i sprzedaży pieczonych przez młodzież ciasteczek. Aby osiągnąć ponad 15 tys. zebranych datków w finałową niedzielę kwestowało 30 uczniów, w Krakowie, ale również w Korzkwi i okolicach. W zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry zaangażowany był działający w szkole Klub Wolontariatu oraz osoby, które od lat co roku przyłączają się do ogólnopolskiego grania w dobrej sprawie.
Alicja Boczar, IO

 

Więcej zdjęć: tutaj

 

DSCN7282
DSCN7297
DSCN7449
DSCN7476
DSCN7540
Close Menu
 
16 czerwca 2024
Skip to content