Skip to main content
search
Relacje

Niedziela pod znakiem czerwonego serduszka

By 12 stycznia 2015No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 12 stycznia 2015 przez admin

DSCN7303

 

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 11 stycznia 2015 roku miał również swoją odsłonę w naszej gminie. Bogaty w występy artystyczne dzień zakończył się w hali sportowej w Zielonkach zebraniem kwoty 14942,39 zł. W Korzkwi do finałowej niedzieli zebrano 15243,76 zł, a ta kwota jeszcze wzrośnie. Łączna suma świadczy o rekordowym wyniku w gminie, który już przekroczył 30 tys. zł.

Uczniowie Zespołu Szkół w Zielonkach, który był organizatorem finału w hali sportowej, kwestowali w Zielonkach, Toniach, Witkowicach, Giebułtowie, Smardzowicach i wszędzie spotykali się z życzliwością i hojnością mieszkańców. Podczas finałowego koncertu oklaskiwano m.in. chór Nutki oraz laureatki konkursu Mini Playback Show. Pokazy taneczne przedstawili uczniowie klas 0 i I trenujące w ramach Skalski Dance School oraz zespół Cheerleaders i uczestnicy mini warsztatów tanecznych, obie formacje działają przy Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Zaprezentowali się gimnazjaliści z zespołów „Overdrive” i „Be blue” oraz soliści grający na gitarze i saksofonie.
Podziwiano także pokazy kung-fu, pokazy akrobatyczne i taneczne przygotowane przez Szkołę Sztuk Walki Irbis. Do grona uczestników finału dołączyli w tym roku wyjątkowi goście: pięknie tańczące jako śnieżynki przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Zielonkach, jak przystało na finał Wielkiej Orkiestry próbowały swoich sił również w grze na instrumentach.
Po koncercie halą sportową zawładnęły małe czarownice, elfy, strażacy, postacie bajkowe i filmowe czyli dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, dla nich bowiem odbyła się zabawa karnawałowa z wodzirejem, którą prowadził zespół muzyczny Ex Corde. Rodzicom bynajmniej nie pozwolono stać z boku.
Podczas koncertu dużym powodzeniem cieszyły się ciasta ofiarowane przez rodziców. Zabawie towarzyszyły dodatkowe atrakcje: malowanie twarzy, warsztaty origami, warsztaty “zaprojektuj i namaluj podkoszulek”, gdzie młodzi artyści za motyw przewodni często uwzględniali serce. Sprzedawano również biżuterię. Dochód z kawiarenki, warsztatów i stoiska z biżuterią – wszystko przeznaczano na rzecz orkiestry czyli dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.
Finał wspierali niezawodni strażacy z OSP w Zielonkach. Uczyli jak udzielać pierwszej pomocy, używając do szkolenia nowoczesnego sprzętu i jak zachowywać się w zadymionym pomieszczeniu. – W zadymionej sali trzeba odnaleźć trzy pachołki – wyjaśniała Paulina Michałowska-Palimąka z OSP Zielonki, podczas gdy jej koledzy wprowadzali do środka ochotnika w masce i z butlą tlenową na plecach. Można się było poczuć prawdziwym strażakiem, a zadanie okazało się nie być łatwe.
Podczas koncertu prowadzono licytacje przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Zespół Szkół w Woli Zachariaszowskiej podarował piłkę z podpisami reprezentacji Polski oraz Bogusława Króla, wójta gminy Zielonki. Wójt gminy ofiarował na licytację piękny album z artystycznymi zdjęciami gminy autorstwa znanego fotografa Adama Golca. Mistrz świata karate Dominik Rzepka ofiarował worek do treningu. Ewa i Edward Bar przekazali na rzecz orkiestry unikatowe bańki z kryształami Swarowskiego i piłkę z podpisem Jerzego Dudka.
Sztab w Zespole Szkół w Korzkwi działał już od połowy grudnia. 18 grudnia zorganizowano licytację, podczas której zebrano 2390 zł. Największą popularnością wśród fantów cieszyła się piłka z podpisami szkolnych zawodników i ich trenerów. Ponadto licytowano wypieki, wyroby z domowej spiżarni, rękodzieło, w tym dekoracyjne stroiki i zabawki. Dojdzie jeszcze dochód z dyskoteki i sprzedaży pieczonych przez młodzież ciasteczek. Aby osiągnąć ponad 15 tys. zebranych datków w finałową niedzielę kwestowało 30 uczniów, w Krakowie, ale również w Korzkwi i okolicach. W zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry zaangażowany był działający w szkole Klub Wolontariatu oraz osoby, które od lat co roku przyłączają się do ogólnopolskiego grania w dobrej sprawie.
Alicja Boczar, IO

 

Więcej zdjęć: tutaj

 

DSCN7282
DSCN7297
DSCN7449
DSCN7476
DSCN7540
Close Menu
 
25 lutego 2024
Skip to content