Skip to main content
search
Ogłoszenia

Niepodległa do hymnu

By 24 października 2022No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 24 października 2022 przez IO

W ramach zapoczątkowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” w 2018 roku akcji „Niepodległa do hymnu” Polacy śpiewają hymn Polski w Narodowe Święto Niepodległości. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w wydarzeniach oficjalnych wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. Zainteresowanie wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przez lata nie słabnie – w zeszłym roku wybrzmiał on również w ponad 1000 miejsc.

Świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez zbiorowe wykonanie hymnu państwowego jest wyjątkową okazją do podkreślenia wspólnotowego wymiaru obchodów, dlatego mamy nadzieję, że także w tym roku Polacy oraz nasi przyjaciele w kraju i za granicą włączą się licznie w Niepodległą do Hymnu.

Informacje o podejmowanych działaniach można znaleźć na stronie www.niepodlegla.gov.pl, gdzie działa wyszukiwarka lokalizacji, zawierająca szczegóły dotyczące miejsc, w których odbywać się będzie wspólne śpiewanie hymnu.

za: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Close Menu
 
3 października 2023
Skip to content