Skip to main content
search
Aktualności

Niezwykły Dzień Seniora

By 31 października 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 31 października 2017 przez admin

seniorzy1

Turniej brydża, występ przedszkolaków, wykład prozdrowotny, spotkanie z kulturą Japonii i recital piosenek Eugeniusza Bodo – to wszystko można było zobaczyć 28 października podczas Rodzinnego Dnia Seniora zorganizowanego przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach oraz Stowarzyszenie Zachariasz.

W sobotnie przedpołudnie w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach spotkali się  sympatycy brydża sportowego, aby rozegrać turniej. 40 zawodników, 20 par grało przeszło 5 godzin. Wśród uczestników turnieju, prócz mieszkańców gminy Zielonki znaleźli się wytrawni brydżyści z krakowskich klubów oraz reprezentacja z Częstochowy, która przyjechała na zaproszenie Stefana Łyska.
Spotykamy się regularnie, trzy razy w tygodniu. Dwa razy w tygodniu w Zielonkach, raz w tygodniu w Bibicach. Przewija się na stałe około 20 osób, ale w każdej chwili można dołączyć, zapraszam – mówił Stefan Łysek.
W sobotnim turnieju dominowała reprezentacja z Zielonek – 11 par. Wśród nich, najmłodszy zawodnik turnieju – Jakub Gawron, który wraz z tatą po raz pierwszy uczestniczyli w turnieju brydża w Zielonkach, zajmując wysokie siódme miejsce.
Puchar Dyrektora CKPiR oraz dyplom otrzymała para Leszek Faber i Zbigniew Pierzynka. Drugie miejsce zajęła para Irena Błaszak i Zdzisław Wojtynia, a trzecie miejsce przypadło parze Włodzimierz Wierzbicki i Janusz Sokołowski.
Drugą część dnia rozpoczęto od występów najmłodszych artystów z Przedszkola Samorządowego w Zielonkach. Specjalnie na tą okazje zaprezentowały piosenki i wierszyki, a do występów przygotowała ich Aneta Gumula. Przedszkolaki oraz inne chętne dzieci mogły wziąć udział w zajęciach z kaligrafii. Prelekcję na temat tego, jak korzystać z aplikacji “Mapa zagrożeń bezpieczeństwa” zaprezentowała policja z Zielonek. Po niej, z wykładem o tym jak zadbać o zdrowie wystąpił Zbigniew Kołba, znany części publiczności z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy aktywnie brali udział w spotkaniu, chętnie dopytywali o metody profilaktyki i receptę na zdrowie. W trakcie imprezy można było skorzystać z porad przy stoiskach medycznym i optycznym oraz z konsultacji Eleny Leletko w zakresie wizerunku. Po części poświęconej zdrowiu i bezpieczeństwu przyszedł czas na podróże i to dalekie, aż do Japonii. Z prezentacji można było dowiedzieć się o tym jak wygląda życie gejszy oraz usłyszeć wiele anegdot dotyczących kraju kwitnącej wiśni. Goście z zainteresowaniem oglądali prezentowane przedmioty związane z Japonią – ręcznie malowane wachlarze, zimową wersję japonek, a nawet japońską wersję książki „Mały Książę”. Po spotkaniu można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w japońskiej stylizacji, a dużą popularnością cieszyły się zdjęcia z samurajem. Zwieńczeniem imprezy był recital piosenek Eugeniusza Bodo w wykonaniu Krzysztofa Bigaja, który oczarował publiczność swoim występem.
Impreza została zrealizowany przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego oraz gminy Zielonki.
KB

Więcej zdjęć: tutaj.

seniorzy2

seniorzy2a

seniorzy3

seniorzy4

seniorzy5

 

 

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content