Skip to main content
search
Aktualności

Nowa przychodnia w Centrum Medycznym w Węgrzcach

By 18 sierpnia 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 19 sierpnia 2022 przez IO

Od 1 września w odnowionych wnętrzach Centrum Medycznego w Węgrzcach na drugim piętrze rozpocznie działalność drugi gabinet lekarza rodzinnego. Przychodnia Familia Medicina Zakład Leczniczy świadczyć będzie podstawową opiekę zdrowotną (POZ) w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-18:00.
Przychodnia wydzierżawiła pomieszczenia od gminy – na drugim piętrze z windą ma do dyspozycji 4 gabinety lekarskie i gabinet zabiegowy oraz na parterze gabinet ginekologiczny. Gabinety oraz zaplecze sanitarne, recepcja i 2 poczekalnie są w pełni umeblowane i wyposażone w sprzęt komputerowy, dzięki nagrodzie jaką gmina uzyskała w konkursie Najbardziej Odporna Gmina. Familia Medicina od 1 września w ramach NFZ zapewni opiekę lekarza POZ – przyjmować będą lek. Joanna Pawlik i lek. Maja Draszczuk – oraz pediatry, pielęgniarki POZ i położnej. Przychodnia w zakresie usług ma też wizyty domowe, badania diagnostyczne: laboratoryjne, EKG, dostęp do RTG i USG, szczepienia m.in. przeciwko COVID.
Sukcesywnie uruchamiane będą gabinety ginekologa, kardiologa, pulmonologa i reumatologa – te konsultacje będą pacjentom przychodni zapewniane na korzystnych warunkach, jednak nie w ramach kontraktu z NFZ. Jak informuje Joanna Pawlik, kierownik ds. medycznych Familia Medicina: – W przyszłości planujemy rozwinąć działalność w zakresie usług z medycyny pracy, badania kierowców, rehabilitacji oraz lekarzy innych specjalizacji. Zapewniamy profesjonalną opiekę medyczną kadry z dużym doświadczeniem. Cechuje nas życzliwość i otwartość na problemy pacjenta. Uśmiechnięty i zdrowy pacjent to nasz cel.

Przypomnijmy, że w ramach remontu Centrum Medycznego w Węgrzcach przebudowane zostały pomieszczenia na wszystkich kondygnacjach budynku. Na dachu budynku zainstalowano też odnawialne źródła energii – panele fotowoltaiczne. Przeprowadzono również remont elewacji, pojawiło się nowe oświetlenie zewnętrzne i napis. Dotychczas w CM w Węgrzcach funkcjonowały poradnia lekarza rodzinnego na pierwszym piętrze, na parterze pogotowie ratunkowe i poczta, na drugim piętrze gabinet stomatologiczny; teraz dołączy druga przychodnia na drugim piętrze oraz gabinet ginekologiczny na parterze. Na pierwszym piętrze cały czas działa Gabinet Lekarza Rodzinnego prowadzony przez lekarza Antoniego Hudzika, usługa prowadzona jest w ramach kontraktu z NFZ. Przychodnia składa się z: pięciu gabinetów z dwoma oddzielnymi poczekalniami, rejestracją, pomieszczeniem magazynowym, zapleczem socjalnym, pomieszczeniem porządkowym, szatnią dla pracowników oraz węzłami sanitarnymi.
Koszt inwestycji – remontu budynku CM Węgrzce wraz z dokumentacją projektową i nadzorem – wyniósł 3 055 631 zł brutto, inwestorem była Gmina Zielonki. Umeblowanie i sprzęt komputerowy kosztowały 407 tys. zł, zostały sfinansowane z nagrody w konkursie Najbardziej Odporna Gmina; trwa jeszcze przetarg na sprzęt medyczny,. również finansowany z tej nagrody.

Opisujemy: zdjęcia przedstawiają gabinety drugiego piętra CM Węgrzce oraz gabinet ginekologiczny na parterze.

 

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content