Skip to main content
search
Aktualności

Nowa przychodnia w Węgrzcach już otwarta

By 1 września 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 1 września 2022 przez IO

Jak zapowiadaliśmy wcześniej w odnowionych wnętrzach Centrum Medycznego w Węgrzcach na drugim piętrze od 1 września działa już druga przychodnia POZ świadcząca usługi na NFZ. Przychodnia Familia Medicina Zakład Leczniczy świadczy podstawową opiekę zdrowotną (POZ) od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-18:00.

Pacjentów przyjmują lekarze POZ Joanna Pawlik, Maja Draszczuk, Anna Korczyńska-Dolan i Jakub Rogus. Każdego dnia porad pediatrycznych udziela jeden z lekarzy: Bożena Kraszewska lub Katarzyna Bator. Przychodnia zapewnia również opiekę pielęgniarki POZ i położnej. Przychodnia w zakresie usług ma też wizyty domowe, badania diagnostyczne: laboratoryjne, EKG, dostęp do RTG i USG, szczepienia m.in. przeciwko COVID. Do przychodni można dzwonić pod nr tel. 535 628 912 i 12 445 95 55.
Na parterze porad ginekologicznych udziela lek. Rafał Meus. Sukcesywnie uruchamiane będą gabinety kardiologa, pulmonologa i reumatologa – te konsultacje, jak i ginekologiczne, będą pacjentom przychodni oferowane poza NFZ w cenie 70 zł za konsultację. Przychodnia będzie się ubiegać do NFZ o dodatkowe kontrakty na różnych specjalistów (w tym w pierwszej kolejności na ginekologa), niestety takie konkursy pojawiają się bardzo rzadko. Tymczasem proponuje korzystną cenę 70 zł za konsultacje specjalistyczne dla swoich pacjentów. Jak informuje Joanna Pawlik, kierownik ds. medycznych Familia Medicina: – W przyszłości planujemy rozwinąć działalność o usługi z medycyny pracy, badania kierowców, rehabilitacji oraz lekarzy innych specjalizacji.

Zapisać się do przychodni można na dwa sposoby:
1. Przez internet, postępując zgodnie z instrukcją udostępnioną pod linkiem: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid034xM42skeK9waE2Mj9Sj67PEb2zVaJsTLQWQ69nnZwaNumu37EntddbS6aZseRXLZl&id=100084958025636
2. W placówce w Węgrzcach (ul. A10 nr 56 II piętro) wypełniając deklarację na miejscu (rejestracja czynna w godzinach 8-18).

Przychodnia dzierżawi pomieszczenia od gminy w odnowionym budynku CM Węgrzce. Na drugim piętrze z windą ma do dyspozycji 4 gabinety lekarskie i gabinet zabiegowy oraz na parterze gabinet ginekologiczny.
Gabinety oraz zaplecze sanitarne, recepcja i 2 poczekalnie zostały w pełni umeblowane i wyposażone w sprzęt komputerowy, dzięki nagrodzie jaką gmina uzyskała w konkursie Najbardziej Odporna Gmina.

Przypomnijmy, że w ramach remontu Centrum Medycznego w Węgrzcach przebudowane zostały pomieszczenia na wszystkich kondygnacjach budynku. Na dachu budynku zainstalowano też odnawialne źródła energii – panele fotowoltaiczne. Przeprowadzono również remont elewacji, pojawiło się nowe oświetlenie zewnętrzne i napis.
Dotychczas w CM w Węgrzcach funkcjonowały poradnia lekarza rodzinnego na pierwszym piętrze, na parterze pogotowie ratunkowe i poczta, na drugim piętrze gabinet stomatologiczny. Od 1 września dołączyła druga przychodnia Familia Medicina Zakład Leczniczy na NFZ na drugim piętrze oraz gabinet ginekologiczny na parterze.
Nadal, na pierwszym piętrze, działa Gabinet Lekarza Rodzinnego prowadzony przez lekarza Antoniego Hudzika, usługa prowadzona jest w ramach kontraktu z NFZ. Ta przychodnia składa się z: pięciu gabinetów z dwoma oddzielnymi poczekalniami, rejestracją, pomieszczeniem magazynowym, zapleczem socjalnym, pomieszczeniem porządkowym, szatnią dla pracowników oraz węzłami sanitarnymi.
Koszt remontu budynku CM Węgrzce wraz z dokumentacją projektową i nadzorem wyniósł 3 055 631 zł brutto, inwestorem była Gmina Zielonki. Umeblowanie i sprzęt komputerowy kosztowały 407 tys. zł, zostały sfinansowane z nagrody w konkursie Najbardziej Odporna Gmina; trwa jeszcze przetarg na sprzęt medyczny, również finansowany z tej nagrody.

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content