Skip to main content
search
Aktualności

Nowa trasa autobusu 280

By 31 grudnia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 31 grudnia 2015 przez admin

autobus280 malyOd 9 stycznia (sobota) autobus 280 będzie już jeździł nową trasą, jak wynika z informacji Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Bez zmian pozostanie ona od przystanku „Owczary Pętla” do przystanku „Michałowice Komora”. Następnie m.in. ulicą Na Czekaj autobus pojedzie przez Bibice i drogę krajową E7 do pętli na Nowym Kleparzu. Szczegółowe informacje o zmianach w rozwinięciu wiadomości.

Do przystanku „Michałowice Komora” linia będzie kursować bez zmian. Następnie skierowana zostanie w prawo ulicą Na Czekaj w Bibicach do ul. Lipowej i w lewo ulicą Lipową do przystanku „Bibice Rynek”. Dalej linia kursować będzie po trasie linii 247 do przystanku „Aleja 29 listopada”, a następnie Al. 29 listopada do pętli na Nowym Kleparzu.
W związku z tym dla linii zostanie utworzony nowy peron przystanku „Bibice” po skręcie z ul. Warszawskiej na ul. Na Czekaj w Bibicach (w rejonie ul. Bukowej), a na ul. Na Czekaj funkcjonować będzie nowa para przystanków pn. „Bibice na Czekaj” ( w rejonie skrzyżowania z ul. Leśną i ul. Mokrą).
Organizacja przystanku „Bibice Rynek” zostanie zmieniona – przystanek dla wsiadających zostanie zlokalizowany za pętlą w zatoce na ul. Tadeusza Kościuszki (naprzeciwko budynku wiejskiego), tylko wysiadający z autobusu 247 będą wysiadać w dawnej lokalizacji (na pętli).
Tak jak i inne linie aglomeracyjne autobus nie będzie się zatrzymywał na przystankach „Cmentarz Rakowicki Zachód” oraz „Uniwersytet Rolniczy”.
Prosimy śledzić stronę mpk.krakow.pl, gdzie powinien pojawić się niedługo nowy rozkład linii 280.

Close Menu
 
22 lipca 2024
Skip to content