Skip to main content
search
Aktualności

Nowe miejsca do rekreacji w gminie Zielonki – siłownie, plac zabaw i boisko

By 18 lipca 2017No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 18 lipca 2017 przez admin

silownia Brzozowka maleNa terenie gminy Zielonki jest już 13 ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych. Cztery nowe powstały przed tegorocznymi wakacjami w Bosutowie i Brzozówce, Dziekanowicach i Korzkwi. Dołączyły do dziewięciu już istniejących. Po dwie siłownie powstały wcześniej już w Bibicach, Węgrzcach i Zielonkach, po jednej w: Batowicach, Owczarach i Woli Zachariaszowskiej.  W tym roku, obok placu zabaw w Bosutowie powstało też boisko trawiaste; a w Garliczce, na terenie rekreacyjnym przy boisku trawiastym, w lipcu pojawił się nowy plac  zabaw.

– Sukcesywnie co roku przybywa nam na terenie gminy siłowni zewnętrznych, pierwsza pojawiła się w Zielonkach w 2013 r. Nasi mieszkańcy chętnie z nich korzystają, stąd uruchamiany kolejne, lokalizujemy je głównie przy placach zabaw i szlakach rowerowych – mówi Beata Lipień- Łysek, kierownik referatu budownictwa i urbanistyki.

W Bosutowie i Brzozówce zamontowane zostały urządzenia do ćwiczeń: wyciskanie siedząc  z wyciągiem górnym, orbitrek eliptyczny i wioślarz; w Dziekanowicach:  wyciskanie siedząc z wyciągiem górnym, twister z wahadłem oraz piechur-biegacz; w Korzkwi: wyciskanie siedząc z wyciągiem górnym, twister z wahadłem oraz orbitrek eliptyczny. Łączna wartość zakupu i montażu siłowni zewnętrznych w tych czterech miejscowościach to 49,5 tys. zł. 

A to nie wszystko. Obok placu zabaw w Bosutowie na Błoniach powstało wielofunkcyjne boisko trawiaste. W zeszłym roku wykonano prace ziemne wraz z rekultywacją terenu, w tym roku zamontowano bramki, piłkochwyty z trzech stron boiska i zasiano trawę. Wymiary boiska to 20 na 40 m. Koszt całej inwestycji to łącznie ok. 50 tys. zł (2016 i 2017 r.). Z boiska będzie można korzystać w połowie wakacji, gdy wzejdzie trawa.  W Garliczce, na zakupionym w ubiegłym roku terenie, w marcu br. postawiono drewnianą altanę o wymiarach 5 na 6  m; a na istniejącym boisku trawiastym zamontowano piłkochwyty i nowe bramki. Koszt wykonanych do tej pory prac to ponad 37 tys. zł. W lipcu tego roku na tym terenie powstał też właśnie plac  zabaw za ok. 23 tys. zł. 

Na zdjęciu: nowa siłownia na terenie rekreacyjnym w Brzozówce.

Close Menu
 
29 lutego 2024
Skip to content