Skip to main content
search
Aktualności

Nowe miejsca do rekreacji w gminie Zielonki – siłownie, plac zabaw i boisko

By 18 lipca 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 18 lipca 2017 przez admin

silownia Brzozowka maleNa terenie gminy Zielonki jest już 13 ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych. Cztery nowe powstały przed tegorocznymi wakacjami w Bosutowie i Brzozówce, Dziekanowicach i Korzkwi. Dołączyły do dziewięciu już istniejących. Po dwie siłownie powstały wcześniej już w Bibicach, Węgrzcach i Zielonkach, po jednej w: Batowicach, Owczarach i Woli Zachariaszowskiej.  W tym roku, obok placu zabaw w Bosutowie powstało też boisko trawiaste; a w Garliczce, na terenie rekreacyjnym przy boisku trawiastym, w lipcu pojawił się nowy plac  zabaw.

– Sukcesywnie co roku przybywa nam na terenie gminy siłowni zewnętrznych, pierwsza pojawiła się w Zielonkach w 2013 r. Nasi mieszkańcy chętnie z nich korzystają, stąd uruchamiany kolejne, lokalizujemy je głównie przy placach zabaw i szlakach rowerowych – mówi Beata Lipień- Łysek, kierownik referatu budownictwa i urbanistyki.

W Bosutowie i Brzozówce zamontowane zostały urządzenia do ćwiczeń: wyciskanie siedząc  z wyciągiem górnym, orbitrek eliptyczny i wioślarz; w Dziekanowicach:  wyciskanie siedząc z wyciągiem górnym, twister z wahadłem oraz piechur-biegacz; w Korzkwi: wyciskanie siedząc z wyciągiem górnym, twister z wahadłem oraz orbitrek eliptyczny. Łączna wartość zakupu i montażu siłowni zewnętrznych w tych czterech miejscowościach to 49,5 tys. zł. 

A to nie wszystko. Obok placu zabaw w Bosutowie na Błoniach powstało wielofunkcyjne boisko trawiaste. W zeszłym roku wykonano prace ziemne wraz z rekultywacją terenu, w tym roku zamontowano bramki, piłkochwyty z trzech stron boiska i zasiano trawę. Wymiary boiska to 20 na 40 m. Koszt całej inwestycji to łącznie ok. 50 tys. zł (2016 i 2017 r.). Z boiska będzie można korzystać w połowie wakacji, gdy wzejdzie trawa.  W Garliczce, na zakupionym w ubiegłym roku terenie, w marcu br. postawiono drewnianą altanę o wymiarach 5 na 6  m; a na istniejącym boisku trawiastym zamontowano piłkochwyty i nowe bramki. Koszt wykonanych do tej pory prac to ponad 37 tys. zł. W lipcu tego roku na tym terenie powstał też właśnie plac  zabaw za ok. 23 tys. zł. 

Na zdjęciu: nowa siłownia na terenie rekreacyjnym w Brzozówce.

Close Menu
 
22 lipca 2024
Skip to content