Skip to main content
search
Aktualności

Nowe obostrzenia w Bibliotece Publicznej w Zielonkach i filiach

By 25 stycznia 20227 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 marca 2022 przez admin

W związku z pogarszającą się sytuacją pandemiczną wynikającą ze wzrostu liczby osób zarażonych wirusem SARS-CoV-2 uprzejmie informujemy, że od dnia 25 stycznia 2022 roku do odwołania Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami bibliotecznymi w Węgrzcach, Przybysławicach oraz Bibicach pracuje w ścisłym reżimie sanitarnym, a godziny otwarcia bibliotek nie uległy zmianie.

Bibliotekarze realizują wypożyczenia i zwroty oraz prolongują wypożyczone materiały biblioteczne – w celu przedłużenia terminu zwrotu książek i/lub audiobooków prosimy o kontakt z wybraną placówką biblioteczną drogą telefoniczną lub mailową.
Dane kontaktowe naszych placówek bibliotecznych:
Biblioteka w Zielonkach – tel. 12 418 41 24 wew. 21; e-mail: bp.zielonki@interia.pl
Filia w Węgrzcach – tel. 12 285 83 84; e-mail: bibliotekawegrzce@gmail.com
Filia w Przybysławicach – tel. 12 380 33 30; e-mail: biblprzybyslawice@poczta.onet.pl
Kulturoteka Bibice – tel. 519 756 780; 12 445 94 18; e-mail: kulturoteka.bibice@wp.pl
Jednocześnie informujemy, że zostaje ustalony limit osób korzystających jednocześnie ze zbiorów biblioteki – pomieszczeniach wypożyczalni może przebywać: w bibliotece głównej dwóch czytelników, zaś w filiach po jednym.
Zawieszamy do odwołania działalność czytelń internetowych oraz udostępniania na miejscu materiałów bibliotecznych.
Przypominamy o obowiązku zasłaniania przez użytkowników ust i nosa za pomocą maseczki podczas pobytu w bibliotece, zachowaniu dystansu społecznego oraz dezynfekcji rąk przed podejściem do regałów z księgozbiorem.
W celu zapewnienia Państwu i Bibliotekarzom bezpieczeństwa zalecamy dokonywanie rezerwacji książek telefonicznie, mailowo bądź poprzez katalog on-line SOWA: www.zielonki-bp.sowa.pl. Na życzenie czytelnika istnieje możliwość zwiększenia limitu wypożyczeń na jego koncie bibliotecznym.
Link do instrukcji korzystania z katalogu elektronicznego BP Zielonki: https://biblioteka.zielonki.org/abc-czytelnika/jak-korzytac-z-katalogu-on-line.html
Przypomnimy także, że wszystkie komunikaty dotyczące funkcjonowania bibliotek publicznych w gminie Zielonki są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej: biblioteka.zielonki.org oraz w naszych mediach społecznościowych.

Close Menu
 
19 maja 2024
Skip to content