Skip to main content
search
Relacje

Noworoczne spotkanie dla seniorów w Woli Zachariaszowskiej

By 19 stycznia 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 19 stycznia 2016 przez admin

116 stycznia po raz szósty odbyło się coroczne spotkanie integracyjne dla najstarszych mieszkańców Woli Zachariaszowskiej. Organizatorem i gospodarzem imprezy był sołtys Artur Kwiecień wraz z radą sołecką. W Woli Zachariaszowskiej w sobotnie popołudnie bawiło się blisko 100 osób. Wspólnie kolędowano, był też uroczysty toast, życzenia, do seniorów przybyła po kolędzie grupa „Przyjaciele”.

Sołtys powitał wszystkich, szczególnie ciepło tych, którym to spotkanie było dedykowane, czyli miejscowych seniorów, jak również radnego gminy Zielonki Piotra Calika, prezesa OSP w Woli Zachariaszowskiej Adama Krokosza, Lecha Wnuka, kapelmistrza Orkiestry Dętej OSP „Wola”, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich i Rady Sołeckiej w Woli Zachariaszowskiej, proboszcza tamtejszej parafii księdza Michała Kowalskiego oraz Dariusza Strączka, pracownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej. Do seniorów sołtys skierował życzenia długich lat życia w szczęściu i radości.
Nie widzę tu seniorów, tylko ludzi, którzy mają tyle lat, ile mają. Cieszcie się życiem, bo jest ono krótkie. Jestem z Was dumny i bardzo się cieszę, że mogę z Wami tutaj być – mówił ksiądz Michał Kowalski życząc najstarszym mieszkańcom Woli Zachariaszowskiej wszystkiego co najlepsze.
Wielu pozytywnych emocji dostarczył uczestnikom spotkania występ „Przyjaciół”. Grupa artystyczna, którą tworzą mieszkańcy Garliczki, Garlicy Duchownej, Woli Zachariaszowskiej, Toń i Mogilan, a która w grudniu zachwyciła krakowską publiczność podczas Dnia Gminy Zielonki na Rynku Głównym, i tym razem nie zawiodła. Nie tylko ucieszyli wszystkich radosnym, świątecznym występem, ale i porwali całą salę do wspólnego kolędowania. Śpiewającym akompaniowali na akordeonie kapelmistrz orkiestry dętej „Wola” Lech Wnuk oraz Wojciech Kruczek z grupy „Przyjaciele”.
Pomysł organizacji kolejnego już spotkania dla osób starszych i w tym roku spotkał się z dużym zainteresowaniem. Przybyli na nie nie tylko stali bywalcy, ale i nowicjusze. Jedni i drudzy chwalili miłą atmosferę i możliwość spotkania się z sąsiadami.
KŁK

Więcej zdjęć tutaj:

 

DSC03096
DSC03104
DSC03275
DSC03122
DSC03223
DSC03259
DSC03192
DSC03267

 

 

Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content