Skip to main content
search
Aktualności

Noworocznie i z najlepszymi życzeniami, czyli spotkanie opłatkowe w Brzozówce

By 14 stycznia 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 14 stycznia 2019 przez admin

1DSC05627Koło Przyjaciół Brzozówki wraz z sołtysem i radą sołecką  zaprosiło mieszkańców na spotkanie opłatkowe, które odbyło się 12 stycznia 2019 r. w budynku wielofunkcyjnym. Gości przywitali sołtys miejscowości Adam Chludek i przewodnicząca Koła Przyjaciół Brzozówki Karolina Kmiecik-Jusięga. Przybyło ponad 50 mieszkańców.

 

– Życzę nam wszystkim, żeby przyszły rok nie był gorszy od poprzedniego, nie wymagajmy cudów, bo poprzedni też był całkiem niezły – życzył sołtys z typowym dla siebie poczuciem humoru. Życzenia noworoczne złożył także wójt gminy Zielonki Bogusław Król, który przybył na spotkanie. Nie zabrakło również Jana Kiersnowskiego, radnego gminy I kadencji odrodzonego samorządu, który w tym miesiącu skończy 86 lat. Mieszkańcy składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem, a następnie wspólnie śpiewali kolędy. Po tym przyszedł czas na sąsiedzkie rozmowy przy stole pełnym przysmaków przygotowanych przez panie z Koła.

Spotkania opłatkowe w Brzozówce mają już długą tradycję – pierwsze odbyło się w 2003 roku. Miło było się znów spotkać mieszkańcom w świątecznej atmosferze po dwuletniej przerwie. Po jubileuszu 10-lecia działalności, które Koło Przyjaciół Brzozówki obchodziło hucznie w listopadzie ubiegłego roku Koło nabrało rozpędu – członkinie i członkowie pełni są nowych pomysłów i inicjatyw, wśród których najbliższą planowaną jest  bal karnawałowy dla dzieci 9 lutego. Podczas spotkania opłatkowego nie zabrakło też i wspomnień z niedawnego jubileuszu Koła, jak i licznych ubiegłorocznych inicjatyw, w których brało udział, jak np. dwa festiwale kulinarne w Zagórzycach i Białym Kościele, z których panie przywiozły II miejsca; występów m.in.  na Dożynkach Gminnych w Zielonkach i Dniu Gminy Zielonki na krakowskim Rynku Głównym w trakcie Targów Bożonarodzeniowych. Podczas tych wszystkich występów Koło wpiera muzycznie niezastąpiony Sławomir Pacura, który nie tylko przygrywa paniom na instrumentach, ale i aranżuje utwory dla ich potrzeb, a nawet specjalnie komponuje melodie. On też przygotował muzycznie jubileusz 10-lecia koła, co podkreślały przewodnicząca koła Karolina Kmiecik-Jusięga i jej zastępczyni Elżbieta Cich.

Tego zimowego wieczoru mieszkańcy Brzozówki bawili się długo w miłej, serdecznej atmosferze. Nie zabrakło i tańców.

 DSC05586
 DSC05593
 DSC05617
 DSC05618
 DSC05625
 DSC05633
 1DSC05627
 DSC05640
 DSC05641
 

 

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content