Skip to main content
search
Aktualności

Nowy plac zabaw w Dziekanowicach, place zabaw w Bibicach i Grębynicach doposażone

By 13 lutego 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 13 lutego 2023 przez TN

W połowie grudnia zakończyły się prace modernizacyjne. Powstał nowy, ogólnodostępny plac w Dziekanowicach, obok tzw. majątku przy ul. Długiej. Zamontowano na nim: piaskownicę, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, linarium, huśtawkę podwójną, huśtawkę wagową, ławki i kosz na śmieci. Dodatkowo w ramach projektu doposażono istniejące obiekty. W Bibicach przy ul. Spacerowej zamontowano nowy zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami, nową huśtawkę podwójną oraz ogrodzono piłkochwytami boisko sportowe. W Grębynicach obok placu zabaw przy ul. Orlich Gniazd, wykonano piłkochwyty oraz zainstalowano oświetlenie obejmujące cały teren.
Pierwszą część zamówienia tj. dostarczenie oraz zamontowanie zabawek na placu zabaw w Bibicach i Dziekanowicach wraz z wykonaniem strefy bezpieczeństwa z piasku realizowała firma „KORA” Jamer i Wspólnicy spółka jawna. Drugą część zamówienia tj. wykonanie piłkochwytów na boisku w Bibicach oraz wykonanie piłkochwytów wraz z oświetleniem terenu rekreacyjnego w Grębynicach wygrała i realizowała firma F. B. T ,,JANKOP”.
Projekt zrealizowano w ramach umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego “Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020. Gmina Zielonki uzyskała dofinansowanie w ramach projektu: „Zagospodarowanie terenów rekreacyjno-sportowych w gminie Zielonki”. Całkowita wartość działań to ponad 271 tys. zł. Pozyskane dofinansowanie wynosi 139 675 zł, a resztę kosztów gmina Zielonki pokrywa z własnego budżetu.

Do wykonania pozostały tylko prace porządkowe tj. plantowanie terenu oraz posianie trawy finansowane z własnych środków.
TN

Na zdjęciach place zabaw:

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content