Skip to main content
search
Relacje

Nowy rok szkolny uroczyście rozpoczęty

By 3 września 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 3 września 2014 przez admin

szkola

 

1 września ponad 2500 przedszkolaków i uczniów z gminy Zielonki rozpoczęło nowy rok szkolny 2014/2015. Po wakacyjnej przerwie do szkół podstawowych i gimnazjalnych powrócą uczniowie, wśród nich ci, którzy w szkolnych ławkach usiądą po raz pierwszy.

Początek roku szkolnego to czas zmian i nowości. Dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych przygotowano bezpłatny „Nasz Elementarz” wydany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, z którego uczyć się będą co najmniej trzy roczniki pierwszaków.
Nowa strona internetowa, e-dziennik w gimnazjum, nowy przewoźnik zajmujący się dowozem dzieci to kilka ważniejszych informacji przekazanych podczas inauguracji roku w Zespole Szkół w Bibicach. Rozpocznie tu naukę 789 uczniów, w tym 113 uczniów w klasach pierwszych szkoły podstawowej.
Do Szkoły Podstawowej w Owczarach uczęszcza 54 uczniów, a wśród nich 12 pierwszaków. W szkole okres wakacyjnej przerwy wykorzystano m.in. do pomalowania elewacji.
W Zespole Szkół w Korzkwi przybyło 6 nowych uczniów i jest ich teraz 293, w tym dwie klasy pierwsze szkoły podstawowej.
Z każdym rokiem przybywa uczniów także w Zespole Szkół w Zielonkach. Ponad 800 uczniów wzięło udział w inauguracji roku szkolnego, który odbył się w hali sportowej. Po raz pierwszy liczba klas pierwszych wzrosła do sześciu.
W Zespole Szkół w Woli Zachariaszowskiej od nowego roku szkolnego uczyć się będzie 213 uczniów. Uczniowie będą mogli nadal uczęszczać do klas muzyczno-artystycznych, które zostały utworzone w zeszłym roku.
75 lat temu pokolenia dzisiejszych uczniów, młodszych i starszych 1 września nie rozpoczęło nauki, przez ponad pięć trudnych lat wojny, walczyło, ginęło, po to byśmy dzisiaj w zupełnie nowych realiach mogli funkcjonować. Pamiętajmy i doceńmy to – mówił wójt gminy Zielonki Bogusław Król. Wójt życzył także, aby dzisiejsze plany, ambitne założenia udało się w 100 procentach zrealizować w ciągu najbliższych 10 miesięcy nauki.
KB

szkola4

szkola2

szkola3

szkola5

szkoła7

szkoła8

szkoła9

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content