Skip to main content
search
Aktualności

Nowy rok szkolny w gminie Zielonki

By 2 września 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 września 2013 przez admin

szkoła12 września ponad 2 tys. uczniów z naszej gminy rozpoczęło nowy rok szkolny 2013/2014. Po wakacjach czas na 10 miesięcy pełnych wyzwań i pracy. Po raz pierwszy w szkolnych ławkach zasiadło niemal 245  uczniów, w tym ponad 41 sześciolatków.

W Zespole Szkół w Zielonkach w tym roku uczyć się będzie 716 uczniów. Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego dyrektor zieloneckiej szkoły Bożena Nowak zachęcała do pracy i osiągania wysokich wyników w nauce oraz życzyła sukcesów wszystkim uczniom. – Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali – cytowała patrona szkoły bł. Jana Pawła II. W trakcie wakacyjnego remontu w szkole nowy blask zyskała usytuowana w przyziemiu sala lekcyjna, będą się w niej odbywały lekcje muzyki i plastyki.
W Zespole Szkół w Bibicach 773 uczniów rozpocznie naukę, w tym 101 uczniów w klasach pierwszych. Finalizowane są prace nad projektem rozszerzenia parkingu, a w sąsiadującym Przedszkolu Samorządowym w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach przeprowadzono prace adaptacyjno-remontowe. W Szkole Podstawowej w Owczarach naukę rozpocznie 64 uczniów, a w Zespole Szkół w Korzkwi 286 uczniów, w tym 23 uczniów klas pierwszych. Podczas wakacji przeprowadzono remont sali lekcyjnej oraz remont schodów wejściowych głównych i bocznych budynków szkoły oraz prace uzupełniające.
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego uczniowie z Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej mogą uczęszczać do klas muzyczno-artystycznych. W ich ramach będzie realizowany program wszystkich przedmiotów ogólnokształcących w normalnym wymiarze godzin, a ponadto dodatkowe zajęcia artystyczne i muzyczne. – Uczniowie na zajęciach artystycznych będą mieć okazję rozwijać wszelkie zdolności manualne, a zajęcia muzyczne będą obejmowały kształcenie wokalne i naukę gry na instrumentach muzycznych – mówiła Romana Chadysz-Michalska, dyrektor Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej. Również w tej placówce dokonano prac remontowych w trakcie wakacji. Przebudowano więźbę dachową budynku szkoły, a prace zostały zakończone pod koniec sierpnia.

Życzymy wszystkim uczniom, aby plany i postanowienia w nowym roku udało się z nawiązką zrealizować.

KB

 szkoła2
 szkoła4
 szkoła5
Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content