Skip to main content
search
Aktualności

Nowy wóz strażacki w Trojanowicach

By 4 grudnia 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 4 grudnia 2018 przez admin

woz2

Głośno, kolorowo i z przytupem – tak witano 1 grudnia w Trojanowicach nowy samochód strażacki. Wsparciem w pracy trojanowickich strażaków będzie samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4×4 marki Stolarczyk/Man TGM. Samochód kosztował 811 185 zł, z czego dotacja WFOŚiGW 350 tys., dotacja z MSWiA 30 tys., środków własnych OSP Trojanowice 1 185 zł oraz dotacji gminy Zielonki 350 tys. i  80 tys. z dotacji pozyskanej z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2018”.

Wójt gminy Zielonki Bogusław Król uroczyście przekazał klucze do nowego wozu Rafałowi Pietrzykowi, prezesowi OSP Trojanowice. W uroczystości wzięli udział strażacy, mieszkańcy oraz przedstawiciele samorządu – wójt gminy Zielonki Bogusław Król, przewodniczący Rady Gminy Zielonki Mirosław Golanko, wiceprzewodniczący Krzysztof Olawski oraz komendant gminny OSP Jan Palimąka. Szczególnie dzieci chętnie oglądały nowy wóz strażacki, siadały za kierownicą i robiły sobie pamiątkowe zdjęcia.
Dla Trojanowic to ważne wydarzenie. W tym roku świętowaliśmy 100-lecie OSP Trojanowice, a teraz ten samochód jest wisienką na torcie. To auto zastąpi nasz 45-letni samochód marki Magirus. Dla strażaków i mieszkańców to wyjątkowy prezent mikołajkowy – mówił prezes OSP Trojanowice Rafał Pietrzyk.
W tym roku OSP w Trojanowicach świętowało stulecie swojego istnienia. Jest jedną z dziewięciu jednostek działających na terenie gminy Zielonki i uczestniczy w akcjach również w gminach ościennych. Ochotnicy niosą pomoc w razie pożaru, podczas usuwania skutków klęsk żywiołowych i w wypadkach drogowych. Służą lokalnej społeczności także zabezpieczając ruch drogowy i dbając o bezpieczeństwo podczas gminnych wydarzeń.
KB

Więcej zdjeć: tutaj

Close Menu
 
16 czerwca 2024
Skip to content