Skip to main content
search
Aktualności

O Północnej Obwodnicy i innych inwestycjach drogowych w szerszym gronie

By 21 lutego 20227 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 marca 2022 przez admin

Północnej Obwodnicy Krakowa – także w kontekście innych kluczowych, prowadzonych aktualnie i krzyżujących się z nią inwestycji na terenie gmin Zielonki, Wielka Wieś i północy Krakowa – dotyczyło robocze spotkanie, które odbyło się 21 lutego w Urzędzie Gminy Zielonki.

– Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk prosił, by spotkania robocze odbywały się cykliczne, co ok. 1,5 miesiąca, by na bieżąco wymieniać informacje i reagować – tymi słowami rozpoczął spotkanie Tomasz Tomala, szef gabinetu politycznego Ministra Infrastruktury.
W spotkaniu uczestniczyli również: wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Pałasiński, przedstawiciele lokalnych samorządów: Powiatu Krakowskiego Arkadiusz Wrzoszczyk – zastępca starosty, gminy Zielonki – wójt Bogusław Król, gminy Wielka Wieś – wójt Krzysztof Wołos, jak również przedstawiciele zarządców dróg na styku budowanej POK tj. Zarządu Dróg Wojewódzkich, Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie,  Zarządu Dróg Miasta Krakowa, Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego oraz przedstawiciele generalnego wykonawcy Północnej Obwodnicy Krakowa firmy Gulermak.
Wymieniono bieżące informacje dotyczące postępów prac budowlanych na budowie poszczególnych odcinków Północnej Obwodnicy Krakowa i sąsiadujących z nią inwestycji m.in. w ciągu dróg powiatowych Węgrzce- Batowice, Alei 29 Listopada w Krakowie; Trasy Wolbromskiej, wspomniano kilka zagadnień wymagających odrębnych, szczegółowych ustaleń w mniejszym gronie; zwrócono też uwagę na synchronizację poszczególnych prac i terminów ich realizacji oraz na stan utrzymania dróg w pobliżu prowadzonej budowy, tak, aby dla mieszkańców wiązało się to z jak najmniejszą uciążliwością.
Jak zapowiedziano, spotkania będą się odbywały w Zielonkach cyklicznie.

Close Menu
 
21 kwietnia 2024
Skip to content