Skip to main content
search
Relacje

O pucherokowej książce w Zielonkach

By 28 kwietnia 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 28 kwietnia 2023 przez KB

O pucherokach, oracjach i kultywowaniu tradycji rozmawiano 29 marca w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach podczas spotkania promującego książkę „Bądź jak Pucherok”.
O zwyczaju chodzenia „po pucherach” opowiedziała starsza kustosz z Muzeum Etnograficznego w Krakowie Beata Skoczeń-Marchewka, a Paweł Kołodziejski zdradził kulisty powstawania książki.
Trójka bohaterów: Anna, Stachu i Czarek przenoszą nas w magiczną podróż przybliżając ten niezwykły obyczaj. W pierwszej części książki znajdziemy informacje o tym unikatowym zwyczaju. W drugiej części książki przygotowano różnorodne zadania, zgadywanki, labirynty i wycinanki dla dzieci.
Książka została wydana przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki, przy współpracy z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach.
Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach realizacji projektu grantowego LGD Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa poprzez wydanie różnego typu publikacji z zakresu ochrony, zachowania lub promocji dziedzictwa lokalnego – II edycja, w ramach zadania grantowego pn. „Bądź jak Pucherok – przygotowanie i wydanie książki popularyzującej unikatowy zwyczaj pucherków” realizowanego w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Close Menu
 
13 lipca 2024
Skip to content