Skip to main content
search
Aktualności

Od 2 do 12 listopada 2017 roku – akcja szczepienia lisów

By 27 października 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 października 2017 przez admin

Urząd Gminy Zielonki na podstawie otrzymanej informacji od Powiatowego Lekarza Weterynarii w Krakowie informuje, iż w dniach od 2 do 12 listopada 2017 roku na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona dodatkowa akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Akcja będzie wykonywana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów na obszarze całego województwa oraz jej ręczne wyłożenie.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:
1) nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w bezpiecznym kagańcu, 
2) kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji, 
3) nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.
W razie kontaktu ze szczepionka natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. 
Szczegółowych informacji dotyczących szczepienia lisów udziela Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krakowie, ul. Lublańska 11,
31-410 Kraków, telefon: (12) 411-25-69.

Szczegóły w pliku do pobrania  

Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content