Skip to main content
search
Ogłoszenia

Od 4 do 13 kwietnia 2019 r. – akcja szczepienia lisów

By 10 kwietnia 2019No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 10 kwietnia 2019 przez admin

Urząd Gminy Zielonki na podstawie otrzymanej informacji od Powiatowego Lekarza Weterynarii w Krakowie informuje, iż w dniach od 4 do 13 kwietnia 2019 roku na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona dodatkowa akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Akcja będzie wykonywana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów na obszarze całego województwa oraz jej ręczne wyłożenie.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:

1) nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w bezpiecznym kagańcu,  
2) kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji,  
3) nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.
W razie kontaktu ze szczepionka natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.  
Szczegółowych informacji dotyczących szczepienia lisów udziela Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krakowie, ul. Lublańska 11,
31-410 Kraków, telefon: (12) 411-25-69.

Szczegóły w plikach do pobrania:
Komunikat – pobierz plik  
Wskazówki – pobierz plik  

Close Menu
 
4 czerwca 2023
Skip to content