Skip to main content
search
Aktualności

Od soboty ruch jednokierunkowy na ul. Pachońskiego

By 25 marca 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 25 marca 2021 przez admin

roboty drogowezmni

Od najbliższej soboty, 27 marca wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy na ul. Pachońskiego, na odcinku od numeru 8 (pawilon handlowy) do ul. Zielińskiej. Zamknięta będzie jezdnia południowa. Będzie obowiązywał zakaz parkowania. W przyszłym tygodniu zmiany obejmą też ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej. Od soboty, 27 marca rozpoczną się prace drogowe polegające na rozbiórce południowej jezdni ul. Pachońskiego. Do tej pory wykonano roboty polegające na przebudowie uzbrojenia podziemnego, w tym wykonano nowy kolektor kanalizacji deszczowej.

W związku z tym etapem prac wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu, zaakceptowane przez Wydział  Miejskiego Inżyniera Ruchu:
– ruch jednokierunkowy w ul. Pachońskiego na odcinku od Zielińskiej do Pachońskiego 8 (sklep Biedronka) w kierunku ul. Wyki
– ruch jednokierunkowy na ulicach Vetulaniego, Jasna w kierunku ul. Piaszczystej. WAŻNE! Na tym odcinku obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów powyżej 3,5 ton
– ruch pieszych na ul. Pachońskiego po północnej stronie jezdni
– zostaną zachowane dojścia i dojazdy do posesji
– na poszczególnych odcinkach ulic Pachońskiego, Zielińskiej oraz Jasnej objętych czasową organizacją ruchu, na czas robót, zostanie wyłączona możliwość parkowania.
Na kierunku do Zielonek wyznaczono objazd z wykorzystaniem następujących ulic: Wyki, Opolska, zawrotka na wysokości Grażyny, Opolska, Pleszowska, Białoprądnicka.
Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do września br.
Z kolei od poniedziałku 29 marca czasowo zamknięty będzie chodnik po stronie południowej w ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej. Prowadzone tam będą prace związane z przebudową uzbrojenia. W trakcie robót zapewnione będą dojazdy i dojścia do posesji.
Kierowców i pieszych prosimy o dostosowanie się do oznakowania.
Źródło: zim.krakow.pl

gorka narodowa pachonskiego1kier ciezarowki 1024x741

Close Menu
 
16 kwietnia 2024
Skip to content