Skip to main content
search
Relacje

Oficjalne otwarcie Centrum Medycznego w Batowicach

By 20 października 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 października 2014 przez admin

DSCN3536Najpierw 1 października w nowym Centrum Medycznym w Batowicach lekarze rozpoczęli pracę, a oficjalne otwarcie placówki nastąpiło trzy tygodnie później, 18 października. W tej wartej 3,5 mln zł inwestycji samorządu gminy Zielonki leczą się pacjenci nie tylko z gminy Zielonki, ale i gm. Michałowice i Kocmyrzów-Luborzyca. Nowoczesny budynek ma powierzchnię ponad 500 m kw., przyjmują już w nim: lekarz rodzinny, pediatra i stomatolog, mają przybyć kolejni specjaliści. W otwarciu placówki uczestniczyli: wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak, wójt gm. Michałowice Antoni Rumian i wójt gm. Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski, gospodarz gminy Zielonki wójt Bogusław Król, a także m.in. radny województwa Kazimierz Czekaj, przewodniczący rady gminy Zielonki Ryszard Krawczyk i wiceprzewodniczący Antoni Banaś oraz radni gminni i sołtysi.

 

Takie kompleksy opieki zdrowotnej powinny być wszędzie w Małopolsce, bo zdrowie to podstawa, a demografia jest dla nas niekorzystna…  Gratuluję samorządowi tej inwestycji – mówił Wojciech Kozak.

– My w gminie Zielonki mamy dodatnią demografię i najwyższe saldo migracji w Małopolsce – ripostował wójt Bogusław Król.

Nowoczesny budynek Centrum Medycznego ma 482 m² powierzchni użytkowej parteru, gdzie mieszczą się: gabinet lekarza rodzinnego, pediatryczny, pielęgniarski, stomatologiczny (wszystkie już działają) ginekologiczny oraz dwa gabinety specjalistyczne. Na piętrze jest jeszcze do zagospodarowania ok. 400 m. kw. np. na gabinety rehabilitacji, fizjoterapii. Już zgłaszają się zainteresowani podjęciem adaptacji tych pomieszczeń.

Nowy budynek otoczony jest przez parking na 20 pojazdów z trzema stanowiskami dla osób niepełnosprawnych. Teren jest skomunikowany zarówno z drogą powiatową Kraków-Węgrzce, jak i drogą gminną. Inwestycję wykonała wyłoniona w trybie przetargu firma Budopol z Krakowa, według projektu architektonicznego autorstwa mgr. inż. arch. Marzeny Ulak-Opalskiej z Biura Projektów MaUHAUS Pracownia Projektowa z Krakowa.

– Dziękuję władzom gminy Zielonki za wybudowanie tego ośrodka. Stary budynek przychodni miał niespełna 75 m. kw., trudno było nam już w nim pracować. Ten jest nowoczesny, spełnia wszystkie wymagania pod kątem rozporządzenia ministra zdrowia. Mamy tu jeszcze dwa wolne gotowe gabinety dla lekarzy specjalistów oraz naszą perełkę – kompleks przeznaczony dla ginekologa i położnej – informował podczas oficjalnego otwarcia lekarz rodzinny z Batowic Andrzej Zając, kierownik przychodni. Dodał, że placówka chce się ubiegać o kontrakt dla ginekologa i jest zainteresowana współpracą z innymi specjalistami mogącymi świadczyć usługi w ramach kontraktu z NFZ.

Stary budynek nie spełniał już wszystkich standardów wymaganych przepisami, m. in. dostępności dla osób niepełnosprawnych, nowy jest całkowicie przystosowany w tym zakresie, posiada windę, podjazdy, toaletę dla niepełnosprawnych i wejście z parkingu z poziomu 0 od strony miejsc postojowych. Budynek jest wyposażony m.in. w klimatyzację, wentylację, system alarmowy, monitoring wizyjny, wewnętrzny alarmowy system przywoływania.

Doktor Andrzej Zając w dniu otwarcia, wraz z życzeniami dla pacjentów „zadowolenia z opieki lekarskiej”, jako prezent od władz gminy Zielonki wójta B. Króla i przewodniczącego Rady Gminy Zielonki Ryszarda Krawczyka otrzymał kącik dla najmłodszych wraz z wyposażeniem (kolorowankami, kredkami, klockami) – by nie nudzili się w oczekiwaniu do lekarza.

– Nasz ośrodek jest zlokalizowany na granicy trzech gmin: mamy pacjentów nie tylko z Batowic i Dziekanowic, ale i z Raciborowic, Kończyc, Książniczek w gminie Michałowice oraz Zagórzyc, Zastowa, Wiktorowic w gminie Kocmyrzów-Luborzyca, zdarzają się też z okolicznych krakowskich osiedli. Nie ma u nas kolejek. Od początku października dopisało nam się już 10 nowych pacjentów– informuje Barbara Fluder, rejestratorka. – Ekipę mamy zgraną, uzupełniamy się, wszyscy z zaangażowaniem i poświęceniem pracujemy – dodaje pielęgniarka Elżbieta Olech.

MKF, IO

CM Batowice 1
DSCN3503
DSCN3506
DSCN3507
DSCN3526
DSCN3527
DSCN3536
DSCN3537
DSCN3548
DSCN3549
DSCN3559
DSCN3562
DSCN3563
DSCN3564
DSCN3570
DSCN3571
DSCN3572
DSCN3579
DSCN3581
DSCN3582
 
Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content