Skip to main content
search
Aktualności

Opłatek w Brzozówce

By 13 stycznia 2020No Comments

Ostatnia aktualizacja 13 stycznia 2020 przez admin

brzozowka2

 

4 stycznia mieszkańcy Brzozówki spotkali się, by świętować Nowy Rok. Z zaproszenia sołtys Elżbiety Cich oraz rady sołeckiej i Koła Przyjaciół Brzozówki skorzystało 50 osób. Była to okazja do składania noworocznych życzeń i wspólnego kolędowania.

Z początkiem nowego roku w Brzozówce organizowane są spotkania opłatkowe. To już tradycja, która swój początek ma w 2003 roku. W tegorocznym opłatku wzięli udział mieszkańcy sołectwa oraz zaproszeni goście, w tym przewodniczący rady gminy Zielonki Mirosław Golanko, dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach Marek Płachta oraz ksiądz proboszcz korzkiewskiej parafii Paweł Łukaszka, który poprowadził wspólną modlitwę. Przy opłatku życzono sobie przede wszystkim zdrowia, bożego błogosławieństwa, a także czasu dla rodziny i najbliższych oraz uśmiechu na co dzień.
Życzę wszystkim, aby ich życzenia się spełniały i żeby dobrze się żyło – tu, w naszej pięknej  Brzozówce – mówiła sołtys Elżbieta Cich. O tym, że jest to wyjątkowe miejsce do życia przekonują sami mieszkańcy, w tym także najstarszy uczestnik spotkania Jan Kiersnowski, radny gminy I kadencji odrodzonego samorządu, który w styczniu skończy 87 lat. Jest autorem książki „Moje życie w przemianach”, w której ukazał proces zmian politycznych, ekonomicznych i kulturalnych w powojennej Polsce. Atmosfera sprzyjała wspólnemu kolędowaniu oraz sąsiedzkim rozmowom i planom na nowy rok. Wspólnych tematów było wiele m.in. przygotowania do konkursu na wielkanocną palmę, pomysły na dożynkowy wieniec czy organizacja balu karnawałowego dla dzieci oraz czerwcowego pikniku integracyjnego.
KB
Więcej zdjęć: tutaj.

brzozowka3

brzozowka4

brzozowka5

brzozowka6

brzozowka7

 

Close Menu
 
23 maja 2024
Skip to content