Skip to main content
search
Relacje

Opłatkowy wieczór w Węgrzcach

By 19 grudnia 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 19 grudnia 2016 przez admin

wegrzce

Spotkania świąteczno-noworoczne w różnych miejscowościach gminy Zielonki stały się już tradycją. W tym roku pierwsze z nich odbyło się 17 grudnia w Węgrzcach. Na spotkaniu Koła Seniora panowała iście świąteczna atmosfera – dzielono się opłatkiem, składano życzenia i wspólnie kolędowano.

wegrzce3

Na początek spotkania Zofia Kot poprosiła sołtysa Węgrzc Augustyna Jacha o zapalenie wigilijnej świeczki i o modlitwę ks. Dariusza Chromego z parafii pw. św. Andrzeja Boboli. Fragment Ewangelii dotyczący Narodzenia Dzieciątka Jezus odczytał Marian Jeleń. Frekwencja dopisała i przy świątecznym stole zasiadło 26 seniorów, którzy przełamali się opłatkiem wraz z zaproszonymi gośćmi. Uczczono także pamięć członków Koła, którzy odeszli, wśród nich Helenę Kulę, która zmarła w tym roku. Węgrzecka poetka Zofia Daszkiewicz przeczytała fragmenty swojej poezji, a Renata Kosno – radna gminy Zielonki przygotowała dla wszystkich własnoręcznie przygotowany upominek. Seniorzy otrzymali również świąteczny prezent od Zofii Kupiec-Czaplak – przewodniczącej Gminnej Rady Seniorów w Zielonkach.
Szczęścia, pomyślności, ale przede wszystkim zdrowia, bo w naszym wieku zdrowie jest najważniejsze. Bądźmy młodzi duchem i wszystkiego dobrego – życzył sołtys Augustyn Jach.
Podczas spotkania można było podziwiać ręcznie robione bombki i świąteczne ozdoby – błyszczące, cekinowe, upiększone barwnymi wstążkami. To prace utalentowanych seniorów. Talent kulinarny mają także panie z koła, które przygotowywały wigilijne potrawy – grzybową zupę, świąteczne ciasta, ulepiły także 300 pierogów.
Kiedy po raz pierwszy postawiono choinkę na dziedzińcu w Watykanie i jaka była ulubiona kolęda Jana Pawła II ? – to tylko niektóre z pytań, na które musieli odpowiedzieć ochotnicy podczas specjalnego quizu przygotowanego przez Zofię Kot. Renata Kosno – radna gminy Zielonki, Mariusz Zieliński – dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach i Janina Franczak ze Związku Nauczycielstwa Polskiego wyłonili zwycięzców. Wszystkie prawidłowe odpowiedzi zaznaczyła Krystyna Ulrik, a kolejne miejsce ex aequo zajęli: Zofia Zygmuntowicz i Stanisław Walaszek. Świąteczną atmosferę dopełniło wspólne kolędowanie.
Seniorzy składają podziękowania za wsparcie finansowe Kołu Rolniczemu w Węgrzcach.
KB
Więcej zdjęć w ALBUMIE.

 

wegrzce2

wegrzce4

wegrzce5

 

Close Menu
 
25 maja 2024
Skip to content