Skip to main content
search
Aktualności

Orszak Trzech Króli i wspólne Kolędowanie w Bibicach

By 9 stycznia 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 9 stycznia 2023 przez TN

Wyruszyli z Bibic, Zielonek i Węgrzc, by spotkać się na rynku w Bibicach i wspólnie celebrować Święto Objawienia Pańskiego. Pierwszy raz po pandemii i kolejny raz w historii udało się zorganizować Orszak Trzech Króli w naszej gminie.

Na początku wydarzenie uświetnił występ chóru Psallite Deo działającego przy parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bibicach. Po występie uczestnicy wysłuchali Ewangelii odczytanej przez ks. proboszcza Jana Przybockiego. Następnie królowie oddali symboliczny pokłon dziecięciu, a po krótkich przemówieniach wszyscy udali się do Domu Ludowego w Bibicach. Przy pysznych ciastach, przygotowanych przez tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich, rozpoczęto wspólne kolędowanie.
„Cieszymy się, że tradycja wraca do Bibic. Orszak organizowany był co roku i już niejako wszedł nam w krew. W czasach pandemii bardzo nam go brakowało” – mówi pan Adam, mieszkaniec gminy, który przyszedł na orszak z synem.

Tradycją jest, że mieszkańcy spotykają się, podczas orszaku, co roku w innym miejscu – w Parku Wiejskim w Zielonkach, na placu przy kościele w Węgrzcach, a w Bibicach właśnie na rynku. W tym roku wydarzenie cieszyło się dużą popularnością – wzięło w nim udział około 300 osób.
MS

Close Menu
 
27 maja 2024
Skip to content