Skip to main content
search
Relacje

OSP Bosutów czwartą jednostką w Małopolsce

By 24 czerwca 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 24 czerwca 2014 przez admin

OSP Bosutow115 czerwca OSP z Bosutowa reprezentowała naszą gminę i powiat krakowski podczas IV Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Wadowicach. Ochotnicy z Bosutowa zajęli IV miejsce. Gratulujemy naszym druhom! Najlepsi okazali się ochotnicy z Przytkowic (pow. wadowicki), na drugiej pozycji uplasowali się strażacy z Nowego Bystrego (pow. tatrzański), na trzeciej z Wróblówki (pow. nowotarski).
Trzeba przyznać, że przygotowanie zawodów było słabe. W bojówce mieliśmy świetny czas, ale woda w węże nie poszła – wspomina komendant OSP Bosutów Piotr Gajoch. – Pompy się pozatykały, bo woda była bardzo brudna. W efekcie nie tylko my, ale i inne drużyny po kolei zgłaszały protesty i zadecydowano o rozpoczęciu zawodów jeszcze raz. Ale jeśli chodzi o nasz zespół to atmosfera była bardzo dobra i wszyscy się sprawdzili. Choć przy sztafecie jeden kolega miał pecha i naderwał mięsień, ale dobiegł – podkreśla komendant.
W zawodach brało udział 19 drużyn OSP, poprzedziła je rywalizacja drużyn młodzieżowych. Zespół z Bosutowa wystąpił w składzie: Michał Błaszczyk, Piotr Sokół, Paweł Sokół, Grzegorz Sokół, Michał Maryon, Aleksander Rak, Krzysztof Jamróz, Damian Kowalik.
Apetyty mieliśmy na więcej – przyznaje komendant. – Organizacja, jak na tę rangę zawodów, była na bardzo niskim poziomie, co miało wpływ na wynik rywalizacji. Szkoda, że organizatorów po zawodach nie było stać na to, żeby powiedzieć „przepraszam”.

MKF

OSP Bosutow2OSP Bosutow3
OSP Bosutow4

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content