Skip to main content
search
Ogłoszenia

OT KOWR w Krakowie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie „Polska smakuje na Boże Narodzenie”

By 30 listopada 2020No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 30 listopada 2020 przez admin

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie serdecznie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie „Polska smakuje na Boże Narodzenie”.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy, obejmującej łącznie prezentację i opracowanie rysu historycznego przepisu na regionalną potrawę, która jest tradycyjną potrawą bożonarodzeniową, charakterystyczną dla regionu działania danego Koła Gospodyń Wiejskich oraz przygotowanie potrawy wg przepisu i wykonanie zdjęcia tej potrawy.
Celem Konkursu jest zachowanie w pamięci przepisów na tradycyjne, regionalne potrawy bożonarodzeniowe, promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych związanych ze świętami Bożego Narodzenia, kształtowanie nawyków zakupowych poprzez świadomy wybór  polskich produktów pochodzących od lokalnych producentów i rolników, popularyzacja wiedzy oraz podniesienie świadomości w zakresie patriotyzmu konsumenckiego. Formularze zgłoszeniowe i prace konkursowe należy przekazać do Organizatora w formie elektronicznej drogą mailową w nieprzekraczalnym terminie do  9 grudnia 2020 r. Na adres: krakow@kowr.gov.pl podając w tytule maila: KONKURS – „Polska smakuje na Boże Narodzenie”.
Regulamin konkursu „Polska smakuje na Boże Narodzenie” (pdf 805 KB)
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

 

Polska smakuje konkurs

 

Plakat przedstawia informację o konkursie „Polska smakuje na Boże Narodzenie” organizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Krakowie. Konkurs na 12 najlepszych tradycyjnych małopolskich potraw bożonarodzeniowych skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich. Więcej informacji na stronie internetowej Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Close Menu
 
31 maja 2023
Skip to content