Skip to main content
search
Ogłoszenia

OT KOWR w Krakowie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie „Polska smakuje na Boże Narodzenie”

By 30 listopada 2020No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 30 listopada 2020 przez admin

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie serdecznie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie „Polska smakuje na Boże Narodzenie”.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy, obejmującej łącznie prezentację i opracowanie rysu historycznego przepisu na regionalną potrawę, która jest tradycyjną potrawą bożonarodzeniową, charakterystyczną dla regionu działania danego Koła Gospodyń Wiejskich oraz przygotowanie potrawy wg przepisu i wykonanie zdjęcia tej potrawy.
Celem Konkursu jest zachowanie w pamięci przepisów na tradycyjne, regionalne potrawy bożonarodzeniowe, promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych związanych ze świętami Bożego Narodzenia, kształtowanie nawyków zakupowych poprzez świadomy wybór  polskich produktów pochodzących od lokalnych producentów i rolników, popularyzacja wiedzy oraz podniesienie świadomości w zakresie patriotyzmu konsumenckiego. Formularze zgłoszeniowe i prace konkursowe należy przekazać do Organizatora w formie elektronicznej drogą mailową w nieprzekraczalnym terminie do  9 grudnia 2020 r. Na adres: krakow@kowr.gov.pl podając w tytule maila: KONKURS – „Polska smakuje na Boże Narodzenie”.
Regulamin konkursu „Polska smakuje na Boże Narodzenie” (pdf 805 KB)
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

 

Polska smakuje konkurs

 

Plakat przedstawia informację o konkursie „Polska smakuje na Boże Narodzenie” organizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Krakowie. Konkurs na 12 najlepszych tradycyjnych małopolskich potraw bożonarodzeniowych skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich. Więcej informacji na stronie internetowej Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Close Menu
 
1 czerwca 2023
Skip to content