Skip to main content
search
Aktualności

Otwarcie placu zabaw Na Podskalu w Zielonkach

By 5 sierpnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 sierpnia 2013 przez admin

W sobotę, 27 lipca uroczyście otworzono i poświęcono plac zabaw przy ul. Na Podskale. Nowe miejsce zostało entuzjastycznie przyjęte przez najmłodszych mieszkańców Zielonek, którzy ochoczo wzięli się do zabawy na nowym, atrakcyjnym i bezpiecznym obiekcie.

Nowo powstały plac poświęcił proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Zielonkach ks. Andrzej Olszowski. W uroczystości brali udział mieszkańcy, wójt gminy Zielonki oraz sołtys Władysław Orzechowski wraz z przedstawicielami rady sołectwa Zielonki.
Aby długie lata nam służył ten plac zabaw – życzył wójt gminy Zielonki Bogusław Król.
Władysław Orzechowski wraz z małymi pomocnikami dokonał przecięcia wstęgi, po którym dzieci wbiegły z radością na plac zabaw korzystając ze wszystkich dostępnych zabawek. Starsi przysiedli na ławkach, a młodsi ustawiali się w kolejce zdobywając drewnianą platformę i zjeżdżając z nowych zjeżdżalni. Część dzieci ochoczo zabrała się do budowania zamku z piasku, a najmłodszym, w tym szesnastomiesięcznej Blance radość sprawiała sprężynowa żyrafa.
Świetna lokalizacja, blisko z domu dzięki czemu będę mogła codziennie przychodzić z tu z wnuczką – chwaliła Władysława Wadowska, babcia siedmioletniej  Darii.
Powstają nowe domy, przybywa młodych ludzi z dziećmi i taka inwestycja jest potrzebna – mówiła Beata Krawczyk, a Anna Wojtal cieszyła się, z tego że wreszcie można zostawić samochód i przyjść na spacer lub przyjechać na rowerach.
Teraz można usiąść na ławce i patrzeć jak się bawi przyszłość narodu – mówił sołtys Zielonek. W przyszłości planuje on dokupić stół do ping-ponga oraz stojak na rowery dla dzieci, które przyjeżdżają się tu bawić.
Inwestycja – wyposażenie placu, ogrodzenie działki i parking – kosztowała ponad 40 tys. zł. Połowa środków pochodziła z budżetu gminy, połowa z budżetu sołectwa Zielonki.
KB
Więcej zdjęć w fotoalbumie.

 DSCN4563
DSCN4588
 DSCN4600
DSCN4598
 DSCN4634
DSCN4649
Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content