Skip to main content
search
Aktualności

Otwarcie ulicy Na Czekaj w Bibicach

By 12 listopada 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 listopada 2014 przez admin

Czekaj 2

 

W środę, 12 listopada, zakończono przebudowę ulicy Na Czekaj w Bibicach i 13 listopada wznowiono ruch na tej drodze. Inwestycja obejmowała poszerzenie odcinka drogi pomiędzy ul. Źródlaną a ul. Rezerwistów, budowę chodnika, odcinka sieci kanalizacyjno-sanitarnej, przeniesienie oświetlenia i położenie nowej nawierzchni asfaltowej.

Projekt budowlany i roboty polegały na budowie odcinka chodnika wraz z odwodnieniem na długości 200 m oraz poszerzeniu istniejącej jezdni ponad 5,5 mb wraz z rozbiórką budynków, przebudową ogrodzenia i napowietrznej linii energetycznej. Wydatki związane z pozyskaniem gruntów, projektem budowlanym i jego realizacją wyniosły 1 mln zł. W planach jest także kontynuacja chodnika od ul. Rezerwistów do drogi krajowej E7.
Wraz z zakończeniem w/w prac wykonano I etap kanalizacji sanitarnej od ul. Źródlanej do ul. Sosnowej. Ciąg dalszy budowy tej kanalizacji będzie kontynuowany w kierunku drogi krajowej E7 aż do skrzyżowania z ul. Leśną oraz na ul. Leśnej. Roboty te będą prowadzone metodą przewiertów pod drogą, co będzie powodować miejscowe utrudnienia w ruchu (zwężenia do jednego pasa), jednak już bez konieczności zamykania drogi.
Informacji w zakresie harmonogramu prac oraz organizacji ruchu na czas robót kanalizacyjnych udziela Referat Inwestycji Sieciowych pod nr tel. 12 413 99 10.
KB

czekaj1

Czekaj 3

Czekaj 4

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content