Skip to main content
search
Aktualności

Owocowo i zdrowo w Garliczce

By 1 sierpnia 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 1 sierpnia 2017 przez admin

garliczkamos29 lipca odbył się IV Piknik Integracyjny w Garliczce. Po mszy świętej, podczas której poświęcono figurę Matki Bożej do kapliczki przy drodze na Chochół i teren sołecki, mieszkańcy Garliczki bawili się wspólnie przy smakołykach i muzyce.

Piknik poprzedziła msza święta koncelebrowana przez proboszczów dwóch parafii, do których przynależy Garliczka – proboszcza parafii w Woli Zachariaszowskiej Michała Kowalskiego oraz proboszcza parafii w Korzkwi Pawła Łukaszkę. Ksiądz Michał uroczyście poświęcił figurę Matki Bożej i teren sołecki, którym Garliczka cieszy się od zeszłego roku. Na terenie powstało już boisko, altana, plac zabaw z piaskownicą. Podczas imprezy zbierano datki na meble do altany. Figura została umieszczona w odnowionej kapliczce, która stoi przy drodze na Chochół. Mieszkańcy zaproponowali zbieranie się przy kapliczce na nabożeństwa majowe.
Poświęcony teren trzeba nazwać, padały różne propozycje: Nad Naramką czy Nad Strumykiem, ale i Pod Skałką oraz nawiązujące do wydarzenia Plac Piknikowy czy nawet Plac Rozrywki. Największe szanse, jak mówi pani sołtys, mają Nad Strumykiem i Pod Skałką i to między nimi trzeba będzie wybrać.
Na popołudnie i wieczór organizatorzy przygotowali moc atrakcji – występ Reprezentacyjnej Orkiestry OSP „Wola” z Woli Zachariaszowskiej, która również muzycznie oprawiła mszę świętą, a towarzyszył jej chór złożony z grupy Przyjaciele. Wystąpili indywidualnie i grupowo: laureatki konkursu piosenki angielskiej  w szkole w Woli Zachariaszowskiej Madzia Malik, Klaudia Zabiegaj i Basia Panna, wokalistka Natalia Calik, Kuba Calik na perkusji, Bartosz Sioła na akordeonie, trio młodych wokalistek z utworem „Lato w internecie”, a do późnych godzin grał i śpiewał do tańca zespół Sensi. Całość prowadziła Anna Rosa z rady sołeckiej Garliczki. Podczas pikniku Marta Żylska, sołtys miejscowości podkreślała, jak grupa Przyjaciele i rada sołecka wsparli przedsięwzięcie swoim zaangażowaniem. Podczas imprezy prowadzili loterię fantową, zapewniali słodkie prawdziwie domowe wypieki, serwowali potrawy z grilla, pierogi babci i żurek pani sołtys. Upragnioną nowinką była słodka fontanna czekoladowa, a w czekoladzie można było maczać oczywiście owoce. Owocowy był konkurs plastyczny, malowano twarzyczki chętnym dzieciom, krojono sałatkę, ale nie na stole, tylko w tańcu. Przygotowano dmuchaną zjeżdżalnię i wielkie bańki mydlane. Zaśpiewano „Sto lat” pani sołtys, której imieniny wypadały właśnie tego dnia.
Wartym podkreślenia jest, że liczba osób zaangażowanych w prace na rzecz miejscowości jak i samego pikniku to prawie 100 osób  – napisali organizatorzy na swoim profilu FB. – Dziękuję wszystkim mieszkańcom Garliczki i Garliczki-Chochół za zaangażowanie – podkreśla pani sołtys.
IO

Więcej zdjęć: tutaj

kolazgarliczka

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content