Skip to main content
search
Aktualności

Patriotyczna Wieczornica w Korzkwi

By 9 listopada 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 9 listopada 2017 przez admin

DSC 3200W niezwykły wieczór, 7 listopada, w Szkole Podstawowej w Korzkwi licznie zebrali się uczniowie, nauczyciele i rodzice, by w blasku świec uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Było niezwykle klimatycznie i nastrojowo. Niejednemu ciarki przeszły po plecach, niejednemu łzy popłynęły po policzkach, gdy na scenie dzieci recytowały patriotyczne wiersze, a szkolny chór odśpiewywał podniosłe pieśni.
Kolejna fala wzruszenia udzieliła się publiczności, kiedy w finale wystąpił Chór Parafialny, działający przy parafii pw. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Korzkwi, który poprowadził Michał Kwiatkowski. Znane melodie i motywy muzyczne nabrały nowego wymiaru, gdy można było ich posłuchać w wyrafinowanych aranżacjach i w profesjonalnym wykonaniu.
To było wyjątkowe spotkanie z Ojczyzną i z jej przecież niełatwą czasami przeszłością. Szkoła w Korzkwi po raz kolejny stała się miejscem, w którym lokalna społeczność może się zebrać i wspólnie przeżywać podniosłe chwile.
Szczególne słowa podziękowania należą się Małgorzacie Trzcińskiej-Wiatrzyk, która przygotowała całe przedsięwzięcie. Za scenografię odpowiedzialna była Joanna Sala-Gajewska, a chór przygotowali Witold Żiżka i Regina Adamska.
Marek Czarnecki

DSC 3169
DSC 3173
DSC 3212
DSC 3217
Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content