Skip to main content
search
Aktualności

Pękowice tenisem (również) stoją

By 10 września 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 10 września 2021 przez admin

turniej sierpień 1Organizowane co roku turnieje tenisowe w Pękowicach na stałe zapisały się już w kalendarzu tenisistów z gminy i okolic. W tym roku rozegrane zostały dwa turnieje – Turniej o Puchar Wójta oraz Memoriał im. Kazimierza Kruka.


Organizatorem pierwszego turnieju był Gminny Młodzieżowy Klub Sportowy przy wsparciu organizacyjnym Katarzyny Jamborskiej – lokalnej aktywistki, tenisistki i blogerki (Tenis Stories by Kate; https://tennisstories.pl/) oraz sołtysa i rady sołeckiej Pękowic.
W turnieju udział wzięły 22 osoby, w tym 5 kobiet. Liczba uczestników tegorocznej edycji cieszy, ponieważ jest wyższa niż w minionej edycji. Wyniki rywalizacji kobiet przedstawiają się następująco: I miejsce – Pola Zaboklicka, II miejsce Matylda Jurek, III miejsce ex aeguo Katarzyna Jamborska oraz Mariola Jurek.
W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Bartek Dudek, drugie miejsce zajął Damian Perek, a trzecie miejsce wywalczyli Władysław Kućmierczyk oraz  Maciej Aleksandrowicz. Warto zaznaczyć, że w tym samym tygodniu Pan Kućmierczyk obronił tytuł wicemistrza Polski seniorów w tenisie ziemnym, w kategorii 80+ podczas 37 Narodowych Mistrzostw Polski Seniorów i Amatorów we Wrocławiu.
Sam mistrz przyznaje, że poziom gry zawodników w turniejach organizowanych w Pękowicach wzrasta z roku na rok, a tegoroczny finał był pełen zwrotów akcji i długich wymian.

turniej sierpień 2

turniej sierpień 3

turniej sierpień 4

Close Menu
 
25 maja 2024
Skip to content