Skip to main content
search
Aktualności

Pękowicki piknik rodzinny pod słońcem

By 3 września 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 3 września 2019 przez admin

DSC0653231 sierpnia na błoniach pękowickich odbył się Piknik Rodzinny na pożegnanie wakacji. Imprezę zorganizował sołtys Adam Dąbrowski i stowarzyszenie „Perła Pękowic”. Pogoda dopisała, zła passa pikników w Pękowicach, które ostatnio były zlane deszczem, została przełamana. – Iście afrykańskie upały sprawiły, że imprezę trzeba było rozpocząć z godzinnym opóźnieniem – relacjonuje sołtys Adam Dąbrowski.

Mieszkańcy niezależnie od wieku brali udział w zabawach, ale też mieli szansę na ciekawe zajęcia edukacyjne – z pierwszej pomocy dzięki Ochotniczej Straży Pożarnej w Trojanowicach oraz z automatyki i robotyki przeprowadzone przez firmę EduKreacja z Krakowa. Można było się pouczyć gry w tenisa, wziąć udział w grach i zabawach sportowych, w tym wyścigach. Zapewniono m.in. dmuchaną zjeżdżalnię, malowanie twarzy, łowienie rybek, animowane zabawy z chustą i innymi rekwizytami, a dla ciekawych na płocie udostępniono ilustrowaną historię Pękowic. Piknikujących mieszkańców Pękowic odwiedził wójt gminy Zielonki Bogusław Król, przewodniczący rady gminy Mirosław Golanko oraz radni i sołtysi. Pyszne wypieki mieszkańców sprzedawało Stowarzyszenie Perła Pękowic, dochód będzie przeznaczony na działalność statutową. Za przyłączenie się do tej akcji organizatorzy bardzo dziękują.

Wydarzenie poprzedziły rozgrywki gminnego turnieju tenisowego o Puchar Wójta Gminy Zielonki, a podczas pikniku odbyły się finałowe rozgrywki, które wygrał Bartek Dudek, przed Aleksandrem Mikołajcem na II m., na III m. uplasowali się Władysław Kućmierczyk i Maciej Wicher. Organizatorem turnieju był Gminny Młodzieżowy Klub Sportowy Zielonki.
Z tego co rozmawiałem z mieszkańcami, to nie mogą się doczekać kolejnej imprezy – dodaje sołtys Adam Dąbrowski.
Red.

Foto: Magdalena Oliwa

Więcej zdjęć: tutaj

DSC06293
DSC06384
DSC06236
DSC06224
Close Menu
 
25 maja 2024
Skip to content