Skip to main content
search
Aktualności

Pełna słońca integracja w Owczarach

By 1 sierpnia 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 1 sierpnia 2017 przez admin

owczarymos2Tegoroczny piknik w Owczarach był rodzinny i na ludowo. Sołtys Ryszard Krawczyk, rada sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich zaprosili mieszkańców 30 lipca do wspólnej zabawy.

Zebranych powitali Ryszard Krawczyk, sołtys Owczar,  a zarazem przewodniczący Rady Gminy Zielonki i Magdalena Lech z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach.
Spotkanie zainaugurowała Orkiestra „Wola”, która pomimo iż wystąpiła w nieco wakacyjnym składzie, zabrzmiała jak zwykle świetnie pod batutą Lecha Wnuka.
Zaraz po koncercie przyszedł czas na zabawy i tańce dla dzieci prowadzone przez animatorkę z CKPiR. Zabawy te wielokrotnie przeplatały poszczególne punkty programu. We wspólnej zabawie brali udział też dorośli – w przeciąganiu liny rywalizowały drużyny złożone z mieszkańców Owczar i przedstawicieli gminnego samorządu. Silniejsi  okazali się mieszkańcy; w nagrodę otrzymali albumy o gminie i promocyjne gadżety.
Na scenie wystąpili młodzi wokaliści z Fermaty: Hania Malinowska i Kajetan Wolas oraz ich starsza koleżanka Agnieszka Łachowska, wykonując m.in. piosenki znane z musicali.
Kiedy na scenę weszła Jurajska Kapela Folklorystyczna nogi same rwały się do tańca. A jak do takiej muzyki tańczyć należy pokazali tancerze z zespołu ludowego, działającego w CKPiR, którzy w krakowskich strojach wykonali widowiskowego krakowiaka.  I nie przeszkodził im w tym 30 stopniowy upał.
Nie zabrakło tego wieczoru niespodzianki – na scenie stanęły też panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich i zaśpiewały piosenki zarówno ludowe, jak i biesiadne, za co zebrały rzęsiste brawa.
Przygotowano mnóstwo atrakcji dla dzieci: dmuchany zamek, zjeżdżalnie, malowanie twarzy – więc najmłodsi mogli się wyszaleć. A nieco starsi pod parasolami delektowali się potrawami z grilla, przygotowanymi przez panów z rady sołeckiej i ciastami, które wyszły spod rąk pań z KGW.
Na koniec na scenie stanął zespół Barwa. A że wieczorem zaczęło się robić nieco chłodniej, amatorów tańca do przebojów wszystkich pokoleń nie zabrakło.
MKF

Więcej zdjęć: tutaj

owczarykolaz

Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content