Skip to main content
search
Relacje

Piękne 90-letnie

By 18 lipca 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 18 lipca 2014 przez admin

90lat1

 

90 lat – piękny wiek – tyle świętowały w gronie koleżanek z Koła Gospodyń Wiejskich w Przybysławicach 12 lipca Janina Dulińska i Stanisława Pielka.

 

Obie panie 90 lat skończyły w czerwcu i już po rodzinnych uroczystościach (które nie były małe, bo na jubileusze do obu pań przybyło po około 60 gości) przyjęcia dla nich postanowiły też zorganizować koleżanki z koła w budynku wielofunkcyjnym w Przybysławicach. Nie zabrakło oczywiście bukietów kolorowych kwiatów (od sołtysa Aleksandra Tabora), prezentów w postaci koszy z wszelkimi smakołykami (od koleżanek z koła wręczyła przewodnicząca Halina Wiśniewska), tortu oraz życzeń – tym razem nawet i 120 lat! A czego życzyły sobie jubilatki? „Żeby człowiek zdrowy był i żeby doczekał wesela wnuków”. A jest na co czekać, bo obie panie urodziły po trójce dzieci, które dały pani Janinie 14 wnuków i 6 prawnuków, a pani Stasi 8 wnuków i 9 prawnuków.

Obu paniom można pozazdrościć formy – pani Janina sama mieszka, choć zaraz obok jest rodzina, nadal sama sobie ugotuje i jak zrobi zacierkę to jeszcze zaprasza na nią wnuków Justynę i Tomka – bo to ich ulubiona potrawa. A w tłusty czwartek potrafi razem z córką Elą zrobić i 200 paczków! Najbardziej jednak lubi prace w ogródku.
Pani Stasi największą przyjemność sprawiają odwiedziny rodziny, piją sobie wówczas wspólnie kawkę, a ona słucha ich opowieści. Na liczbę gości nie ma co narzekać, bo co dzień ją ktoś odwiedza. – Gdyby jeszcze tylko ręce były sprawniejsze – wzdycha…
A niedługo szykuje się w Kole Gospodyń Wiejskich następny jubileusz – w przyszłym roku pani Stasia Grzybowa kończy 70 lat!
MKF
Więcej zdjęć w FOTOALBUMIE.

90lat2

90lat3

90lat4

90lat5

90lat6

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content