Skip to main content
search
Aktualności

Piknik Powitanie Lata w Owczarach

By 22 czerwca 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 22 czerwca 2016 przez admin

DSCN0514Występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Owczarach, chóru Fermata i utalentowanej muzycznie młodzieży z gminy Zielonki, koncert Orkiestry Dętej Korzkiew i zespołu Power Dance, pokazy strażackie OSP z Owczar i Zielonek, quiz wiedzy o gminie, jak również okazja do potańczenia przy muzyce wykonanej przez zespół Układ – to tylko niektóre z atrakcji pikniku przygotowanego przez sołtysa Owczar z radą sołecką oraz Kołem Gospodyń Wiejskich 19 czerwca. Dla najmłodszych był zamek dmuchany, zjeżdżalnia i kule wodne.  

Piknik prowadził sołtys Owczar, a zarazem przewodniczący Rady Gminy Zielonki Ryszard Krawczyk wraz z dyrektorem Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach Markiem Płachtą. Rozpoczęto występem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Owczarach – jako pierwsze na scenę wkroczyły gimnastyczki przygotowane przez nauczycielkę wf Renatę Borkowską, następnie zaprezentowały się muzyczne talenty szkoły: Kamila Banduła, Kamil Sieńko i Karolina Zając. Po nich na scenie pojawił się chór Fermata – jego najmłodsi członkowie i grupa średnia. Na początku jednak wystąpili solo niektórzy z członków chóru i uczestnicy lekcji śpiewu, prowadzonych w CKPiR przez kierownik chóru Annę Roj: Ola Kwiecień, Ola Zębala, Kajtek Wolas i Hania Malinowska. Chór, jak zwykle zaprezentował się od jak najlepszej strony i wniósł dużo radości i energii – młodzież wykonała m.in. „Blues bujany” i dała widowni poczuć, że zbliżają się wakacje śpiewając „Na plaży fajnie jest” z repertuaru Majki Jeżowskiej. Część muzyczna była tego popołudnia najdłuższa, bowiem jako następna na scenie zaprezentowała się Parafialna Orkiestra Dęta Korzkiew, pod batutą Michała Kwiatkowskiego. Orkiestra wykonała głównie standardy muzyki rozrywkowej, czym rozbujała i roztańczyła szczególnie najmłodszą publiczność. Z zupełnie innego muzycznego świata pochodził następny zespół „Power Dance”. Młodzi ludzie – uczniowie gimnazjum w Zielonkach –  zaprezentowali bardzo ostre rockowe brzmienie. Na deser natomiast utwory muzyki klasycznej na akordeonie wykonał Bartosz Sioła z Owczar.
Strażacy – ochotnicy, reprezentujący dwie jednostki z Owczar i Zielonek pokazali, jak wygląda sprawnie przeprowadzona akcja ratunkowa, gdy zderzeniu uległy dwa pojazdy. Było dużo ognia, dymu i pokaz profesjonalnego wydobywania rannego z pojazdu.  Był też konkurs z nagrodami – quiz wiedzy o gminie Zielonki. Łatwe i bardzo trudne – jak się okazało – pytania zadawali chętnym mieszkańcom Ryszard Krawczyk i Marek Płachta. Udało się wyłonić zwyciężczynię –  została nią Beata Sioła, na drugim miejscu uplasował się Norbert Kociarz, na trzecim ex equo dwaj uczniowie szkoły w Owczarach Kamil i Krystian. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody sportowe i książkowe, a laureatka pierwszej nagrody – rolki.
Na koniec – do rozmów i do tańca – aż do zmierzchu przygrywał zespół Układ. Podczas całego pikniku można było zakosztować potraw z grilla przygotowywanych przez panów z rady sołeckiej i ciast upieczonych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich, a najmłodsi mogli wyszaleć się do woli na zamku dmuchanym, zjeżdżalni i w kulach wodnych.
MKF

 

DSCN0511
DSCN0521
DSCN0576
DSCN0583
DSCN0600
DSCN0620
DSCN0684
DSCN0690
DSCN0719
DSCN0654
Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content