Skip to main content
search
Aktualności

Piknik rodzinny w Batowicach

By 15 września 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 15 września 2015 przez admin

2Wiele atrakcji czekało na tych, którzy 12 września przybyli na plac przy budynku wielofunkcyjnym w Batowicach. Na pikniku zorganizowanym przez sołtysów: Elżbietę Gołąb oraz Krzysztofa Lepiarczyka spotkali się i wspólnie bawili mieszkańcy Batowic oraz sąsiednich Dziekanowic.

Starsi spotkali się ze znajomymi. Przy ciepłym posiłku, miłej pogawędce i skocznej muzyce spędzili sobotnie popołudnie, młodsi, dzięki inicjatywie organizatorów mieli okazję wyszaleć się na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach, a przez chwilę poczuć się strażakiem. Druhowie z OSP Węgrzce zagościli bowiem na pikniku prezentując zgromadzonym strażacki sprzęt ratowniczy.
Każdy z uczestników mógł zasiąść za kierownicą wozu, założyć hełm, oglądnąć i wypróbować sprzęt ratowniczy jakim dysponujemy, sprawdzić jak pracuje się z takimi narzędziami jak np. rozpieracz ramieniowy, nożyce hydrauliczne, poznać podstawowy zestaw ratownictwa medycznego, który znajduje się w torbie R1 oraz zapoznać z ratowniczym sprzętem medycznym np. deską ratowniczą, szynami Kramera do usztywniania kończyn. Wielką atrakcją okazała się konkurencja „lania sikawką” czyli trafiania strumieniem wody do celu, jakim był ustawiony pachołek. – relacjonował naczelnik OSP Węgrzce Dariusz Wróbel 
Uczestnicy pikniku bawili się do wieczora. Pani sołtys Elżbieta Gołąb dziękuje strażakom OSP Węgrzce za zorganizowanie atrakcji oraz firmie Sokpol za dostarczenie napojów dla uczestników pikniku.
KŁK

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pani sołtys.

 

 

 
 
 
 

 

2
4
5
20150912 172739n

 

 

Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content