Skip to main content
search
Aktualności

Piknik Rodzinny w Januszowicach

By 28 czerwca 2022No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 28 czerwca 2022 przez KB

25 czerwca odbył się Piknik Rodzinny mieszkańców Januszowic na terenie przy placu zabaw. Był to już drugi piknik w tym miejscu.
Imprezę przygotowała sołtys Marta Sadzik wraz z rada sołecką i Kołem Przyjaciół Januszowic. Liczne atrakcje dla dzieci były nieodpłatne – był zamek dmuchany, bańki mydlane, malowanki i inne zabawy prowadzone przez Fikulandię. O aspekt edukacyjny zadbali strażacy z OSP Grębynice, którzy cierpliwie tłumaczyli na czym polega ich praca oraz dzielili się dobrymi praktykami na temat bezpieczeństwa, a znaleźli słuchaczy nie tylko wśród najmłodszych, ale i starszych.
Koło Przyjaciół Januszowic i mieszkańcy upiekli mnóstwo doskonałych ciast, można było smakować ich do woli. Uczestnicy spotkania byli częstowani też pieczonymi kiełbaskami, kaszanką i pysznym żurkiem z restauracji Polesie z Januszowic.
Starsi mieszkańcy również nie narzekali na brak atrakcji, bo integracyjna zabawa przeciągnęła się do godzin niemal porannych – niemal wszyscy tanecznym krokiem wrócili do domów, bo nie zabrakło i muzyki do tańca.
– Ogromne podziękowania należą się Kołu Przyjaciół Januszowic i wszystkim mieszkańcom Januszowic, którzy pomogli zorganizować imprezę, bo bez ich pomocy i zaangażowania nie udało by się to wszystko. A także strażakom z Grębynic, którzy pomimo uczestnictwa tego dnia w jubileuszu OSP Węgrzce zdążyli na nasz piknik. Po takiej ilości uśmiechów i dobrych wspomnień można zacząć planować kolejne spotkanie – podsumowuje sołtys Marta Sadzik.
MS, MKF

Opisujemy: fotografie przedstawiają uczestników pikniku w Januszowicach.

Close Menu
 
23 lutego 2024
Skip to content