Skip to main content
search
Aktualności

Piknik Rodzinny w Januszowicach

By 28 czerwca 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 28 czerwca 2022 przez KB

25 czerwca odbył się Piknik Rodzinny mieszkańców Januszowic na terenie przy placu zabaw. Był to już drugi piknik w tym miejscu.
Imprezę przygotowała sołtys Marta Sadzik wraz z rada sołecką i Kołem Przyjaciół Januszowic. Liczne atrakcje dla dzieci były nieodpłatne – był zamek dmuchany, bańki mydlane, malowanki i inne zabawy prowadzone przez Fikulandię. O aspekt edukacyjny zadbali strażacy z OSP Grębynice, którzy cierpliwie tłumaczyli na czym polega ich praca oraz dzielili się dobrymi praktykami na temat bezpieczeństwa, a znaleźli słuchaczy nie tylko wśród najmłodszych, ale i starszych.
Koło Przyjaciół Januszowic i mieszkańcy upiekli mnóstwo doskonałych ciast, można było smakować ich do woli. Uczestnicy spotkania byli częstowani też pieczonymi kiełbaskami, kaszanką i pysznym żurkiem z restauracji Polesie z Januszowic.
Starsi mieszkańcy również nie narzekali na brak atrakcji, bo integracyjna zabawa przeciągnęła się do godzin niemal porannych – niemal wszyscy tanecznym krokiem wrócili do domów, bo nie zabrakło i muzyki do tańca.
– Ogromne podziękowania należą się Kołu Przyjaciół Januszowic i wszystkim mieszkańcom Januszowic, którzy pomogli zorganizować imprezę, bo bez ich pomocy i zaangażowania nie udało by się to wszystko. A także strażakom z Grębynic, którzy pomimo uczestnictwa tego dnia w jubileuszu OSP Węgrzce zdążyli na nasz piknik. Po takiej ilości uśmiechów i dobrych wspomnień można zacząć planować kolejne spotkanie – podsumowuje sołtys Marta Sadzik.
MS, MKF

Opisujemy: fotografie przedstawiają uczestników pikniku w Januszowicach.

Close Menu
 
23 maja 2024
Skip to content