Skip to main content
search
Relacje

Piknik rodzinny z Katarzyną Gawłową w Zielonkach

By 18 maja 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 18 maja 2016 przez admin

0215 maja w Parku Wiejskim w Zielonkach odbył się piknik integracyjny dla mieszkańców Zielonek  zorganizowany przez sołtysa Władysława Orzechowskiego i radę sołecką przy współpracy z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji  oraz Biblioteką Publiczną w Zielonkach. Na gości pikniku czekało wiele atrakcji a i pogoda tego dnia dopisała.

Sołtys Władysław Orzechowski oraz prowadząca imprezę aktorka Małgorzata Krzysica powitali przybyłych życząc udanej zabawy. Na nudę z pewnością tego popołudnia nie można było narzekać. Pod okiem plastyka Zenona Olecha odbył się plener malarski dla dzieci inspirowany twórczością zieloneckiej artystki naiwnej, Katarzyny Gawłowej, namalowane prace wzięły udział w konkursie. Jury w składzie: wiceprzewodnicząca Rady Gminy Marzena Gadzik – Wójcik, Jan Bulak, student historii  oraz Anna Nowakowska, prowadząca warsztaty plastyczne dla dorosłych, wyłoniło zwycięzców. I miejsce zdobył Wojciech Gurgul, II miejsce – Natalia Charzewska, a III – Sonia Ambroży. Wszystkie prace młodych twórców, które powstały podczas pleneru, obejrzeć można na wystawie w Bibliotece Publicznej w Zielonkach. Marta Świątkowska poprowadziła warsztaty plastyczne dla najmłodszych „Latające smoki”. Tomasz Gubała, pełnomocnik wójta gminy ds. przeciwdziałania uzależnieniom zagościł na pikniku z grą profilaktyczną CUDER, która ma na celu uświadomienie, jak ważny jest rozwój człowieka w pięciu sferach: Ciało, Umysł, Duch, Emocje, Relacje. Wzięły w niej udział  drużyny: Popiołków, Trampków, Węgielków i Kotków. Zwycięską okazała się drużyna Kotków, II miejsce exequo zdobyły Popiołki i Trampki, a trzecie miejsce – Węgielki.  Dzieci w ramach akcji  “Marzycielska Poczta” pisały listy i kartki do ciężko chorych rówieśników. Słowa otuchy bywają bezcennym orężem w walce z chorobą dla adresatów oraz ich rodzin. Sołectwo Zielonki  już od czterech lat uczestniczy w tej ogólnopolskej akcji, co zaowocowało wysłaniem ponad 120 kartek pisanych przez najmłodszych zieleńczan przy różnych okazjach. W niedzielne popołudnie zaadresowano 40 kartek wykonanych w stylu malarstwa Katarzyny Gawłowej przez uczniów szkoły podstawowej w Zielonkach.
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP w Zielonkach dała pokaz akcji gaśniczej oraz instruowała, jak należy udzielać pierwszej pomocy. Najmłodsi po szkoleniu otrzymali certyfikat uczestnictwa. W rodzinnym konkursie wiedzy o gminie Zielonki, do którego pytania opracował dyrektor zieloneckiej biblioteki Mariusz Zieliński, stanęły w szranki cztery rodziny. Rozległą wiedzą na temat gminy Zielonki wykazała się rodzina Państwa Zontków, zwycięzcy konkursu. II miejsce zajęła rodzina Państwa Trelów, a III – rodzina Państwa Sanaków. Nagrodami w quizie wiedzy o naszej gminie były bony: na wynajem hali sportowej lub kortu tenisowego w Zielonkach od CKPiR, na zakup roślin w Ogrodzie Niemczewskich, oraz bon na usługi fryzjerskie dla całej rodziny od pracowni fryzjerskiej Artre w Zielonkach. Zwycięska rodzina miała możliwość wyboru jednej z tych nagród, pozostałe bony zostały rozdysponowane pomiędzy zdobywców II i III miejsca. Wśród atrakcji pikniku nie zabrakło też konkursu „Mam Talent”, podczas którego można było zaprezentować się widowni na scenie, ani starej, ale jakże sympatycznej zabawy integracyjnej „Mam chusteczkę haftowaną”, w której wzięli udział dzieci i dorośli z  organizatorem pikniku, sołtysem Władysławem Orzechowskim na czele. W ramach akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Bibliotekę Publiczną w Zielonkach,  mieszkańcy sołectwa czytali fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. A dla publiczności wystąpiły na scenie zespoły działające w ramach CKPiR: chór Bel Canto, Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta „Zieleńczanie” pod batutą Wojciecha Karwata jak również młodzieżowy zespół „Akord Band” oraz Krzysztof Jamróz i Jakub Krzyworzeka na akordeonie. Zwieńczeniem niedzielnego pikniku była wieczorna  biesiada przy ognisku.
Wiele osób i instytucji włączyło się w przygotowanie Rodzinnego Pikniku z Katarzyną Gawłową. Sołtys Władysław Orzechowski dziękuje członkom rady sołeckiej sołectwa Zielonki, sponsorom, fundatorom nagród, wolontariuszom oraz wszystkim, którzy swoimi pomysłami i zaangażowaniem wsparli organizację imprezy. W szczególności prezesowi Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Łukaszowi Rudzkiemu  i jego pracownikom, dyrektorowi Biblioteki Mariuszowi Zielińskiemu i jego pracownikom, dyrektorowi Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji Markowi Płachcie i Wojciechowi Karwatowi,  komendantowi Janowi Palimące oraz druhom OSP Zielonki, pełnomocnikowi wójta ds. przeciwdziałania uzależnieniom Tomaszowi Gubale, sponsorom oraz fundatorom nagród: Tomaszowi Niemczewskiemu z firmy „Ogród Niemczewskich”, pracowni fryzjerskiej Artre, oraz Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach.
KŁK 

Więcej zdjęć z pikniku tutaj:

 

 

33 2
7
DSC00510DSC07509DSC07528
DSC07668DSC07630
DSC07655
DSC07794
6
Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content