Skip to main content
search
Relacje

Piknik w Garliczce u przyjaciół

By 5 lipca 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 lipca 2016 przez admin

1W Garliczce 3 lipca odbył się piknik przygotowany przez panią sołtys Martę Żylską wraz z radą sołecką i grupą Przyjaciele. Zagrała orkiestra z Woli Zachariaszowskiej, która dopiero co wróciła z wojaży w Monachium; zaśpiewały młode wokalistki grające w orkiestrze; dwa utwory, które znajdą się na nowej płycie mającej mieć premierę jesienią zaprezentował Michał Jurkiewicz z Dianą Ciecierską. Dla najmłodszych przygotowano malowanie twarzy, dmuchany zamek i zjeżdżalnię oraz testowanie auta OSP z Woli Zachariaszowskiej.

Od poniedziałku przygotowywaliśmy się do niedzielnego pikniku. Mimo, że padało prawie całą noc i do południa, wraz z radą sołecką postanowiliśmy nie przekładać pikniku – mówiła Marta Żylska. I słusznie. Słońce, jak na zawołanie, wyszło zza chmur.
A było jak na grillu u dobrych znajomych. Wszyscy chętni mogli się integrować przy muzyce, potrawach z grilla, żurku sołtyski i pysznych ciastach. Smakowitości z grilla przygotowywali panowie z grupy Przyjaciele, a panie odpowiadały za słodkości. Edyta Kruczek z rady sołeckiej upiekła wiejski chleb i kupiła chustę do zabaw dla dzieci, Anna Rosa też z rady sołeckiej zadbała o atrakcje dla dzieci, w tym malowanie twarzy; pani sołtys ugotowała żur i ukisiła ogórki.
Wystąpiła orkiestra dęta OSP „Wola”, jak powiedział dyrygent Lech Wnuk, „już w wakacyjnym, okrojonym składzie”, po której zaprezentowało się trio instrumentalne i miejscowe, młode, utalentowane wokalistki – wypatrzyliśmy wśród nich córkę radnego Piotra Calika. Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Zielonki Marzena Gadzik-Wójcik natomiast wykorzystała piknik, by zachęcać dorosłych przybyłych do głosowania na dwa projekty budżetu obywatelskiego. Strażacy z OSP w Woli Zachariaszowskiej zachęcali za to najmłodszych do przymierzenia się do auta strażackiego. Kto wie, może za parę lat ktoś z nich zostanie prawdziwym strażakiem? W radosny, miłosny nastrój wprowadził obecnych Michał Jurkiewicz, zapowiadając na jesień wydanie swojej nowej płyty z wokalistką Dianą Ciecierską. Diana i Michał wykonali wspólnie dwa premierowe utwory z tejże płyty: ”Kochaj mnie” i „Serca odrobinę” – utrzymane w folkowych, bałkańskich rytmach.
Chcę bardzo podziękować mieszkańcom, grupie Przyjaciele, młodzieży, wszystkim tym, którzy bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie pikniku – dodaje sołtyska i wymienia też sponsorów: pana Piotra Goraja za udostępnienie stołów i parasoli na piknik, DJ Grupie za nagłośnienie imprezy i konferansjerkę oraz firmie Krawbud za ufundowanie zjeżdżalni i zamku dla dzieci.
Z tego co wiemy, garliczanom tej świetnej zabawy było mało – już na jesień chcieliby się spotkać z okazji święta ziemniaka…
MKF

2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
15
13
8

 

 

Close Menu
 
25 maja 2024
Skip to content