Skip to main content
search
Relacje

Piknik w Woli Zachariaszowskiej

By 16 czerwca 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 16 czerwca 2017 przez admin

Niedługo po Dniu Dziecka w niedzielę 4 czerwca mieszkańcy Woli Zachariaszowskiej spotkali się, by wspólnie świętować. Pogoda zburzyła trochę plan, ale większość programu udało się zrealizować i nie tylko siłą … woli, po prostu siłą Woli.
Organizatorzy przywitali dzieci, ale i dorosłych mieszkańców, na placu przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej. Całe spotkanie rozpoczęto mszą świętą, a zaraz po niej na otwarcie zagrała Reprezentacyjna Orkiestra Dęta OSP „Wola”, którą dyryguje Lech Wnuk. Pod remizą wystąpiły w tanecznych i akrobatycznych pokazach Liderki – grupa cheerleaderek trenowana przez Katarzynę Gazdę. W oprawę artystyczną imprezy zaangażowali się też uczniowie Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej – zespół wokalny i występy solowe przygotowała Andżelika Poznańska, wystąpili instrumentaliści, miał się też pokazać smok wolski, uczestnik krakowskiej parady smoków przybyły prosto z przemarszu, ale już mu na to nie pozwoliła pogoda. Deszcz trochę psuł szyki, ale i tak do godz. 23. Zespół Sensi dbał, żeby nie zabrakło muzyki i tańców.
Wśród konkursów sprawnościowych było piłowanie drewna, ale siłować można się było też w konkursie wiedzy o najbliższej okolicy. Dzieci korzystały z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich, w tym dmuchanej zjeżdżalni, mogły mieć też pomalowane buzie w fantazyjne wzory i zwiedzić wóz strażacki. Zapewniono też pyszne ciasta i potrawy – mięsa i kiełbaski z rusztu.
Imprezę współorganizowali: sołtys, rada sołecka, jednostka OSP z Woli, Koło Gospodyń Wiejskich i radny gminy Piotr Calik. Zaangażowała się cała społeczność, jak podkreśla sołtys. Spotkanie tym bardziej zachęciło by spotkać się znowu w sierpniu, w babie lato.
Red. IO
Fot. Renata Synowiec

kolaż 12zmn
kolaż 22zmn
Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content