Skip to main content
search
Aktualności

Piknik w Zielonkach

By 18 czerwca 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 18 czerwca 2024 przez Marek Skiba

Mieszkańcy gminy Zielonki i przybyli goście, nie zawiedli i stawili się na pikniku, który odbył się 16 czerwca na terenie sportowym LKS Zieleńczanki Zielonki.

„Któż jednak powie, że za tymi chmurami nie ma słońca?” cytatem z „Kamizelki” Bolesława Prusa, powitał gości prowadzący wydarzenie Sebastian Szczepaniak, pracownik Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Gości powitał również Władysław Orzechowski, sołtys Zielonek oraz Mirosław Golanko, wójt gminy Zielonki, którzy zachęcili wszystkich do wspólnej zabawy.  – Wspólne spotkania organizujemy nie tylko dla integracji, ale również, by skorzystać z możliwości zaprezentowania tego, co mamy najlepsze i tego, co się w gminie dzieje – mówił Mirosław Golanko. Otwarcie pikniku zgrało się z końcem meczu Polska – Holandia, co widać było w zwiększającej się z każdą chwilą piknikowej frekwencji.

Część artystyczna rozpoczęła się pokazem Zumby. Dynamiczny taniec skradł serca publiczności, która głośnymi brawami wyrażała swój zachwyt. Mini Fermata w związku z warunkami atmosferycznymi przeniosła swój występ do Centrum Integracji Społecznej. Zaśpiewała ona: „Leci marzec”, „Maszeruje wiosna”, „Tańczące ósemeczki”, „Leśne duszki” i „Jest w maju dzień”.

Później nadszedł czas na atrakcje dla najmłodszych, dla których CKPiR przygotowało festiwal kolorów. Teren wokół sceny w mgnieniu oka wypełnił się wszystkimi kolorami tęczy. A radosna atmosfera, chwilę po festiwalu, przeniosła się na cały teren imprezy.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz Indian Cultural show. Zaproszeni goście zaprezentowali tańce rytualne i obrzędowe związane z mitologią Indyjską. Niektóre z nich istnieją od ponad 3 tys. lat. Po prezentacji widownia jednym głosem krzyczała „bis, bis, bis”, czym zachęciła tancerki do powrotu na scenę i powtórzenia „magicznej” choreografii. – Jest to na pewno coś „nowego”, do czego nie jesteśmy przyzwyczajeni – mówi Dawid, mieszkaniec Zielonek. – Najbardziej intrygujące jest to, że różne kultury świata tworzyły swój folklor i swoje dziedzictwo oraz to, że możemy się tym dzisiaj tu zachwycać – kontynuował.

Wydarzenie zakończył występ zespołu Gooroleska. Przy ich muzyce zabawa trwała do samego wieczoru. W trakcie całego pikniku trwały mecze w siatkówkę, piłkę nożną oraz zabawy na torze zręcznościowym. Dzieci i młodzież mogły się bawić na dmuchanych zjeżdżalniach oraz zjeść lody i watę cukrową. Obsługą gastronomiczną wydarzenia zajęło się Koło Gospodyń Wiejskich „Wolanie” z Woli Zachariaszowskiej.

MS

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content