Skip to main content
search
Aktualności

Piłkarski turniej międzygminny na Zieleńczance

By 28 sierpnia 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 28 sierpnia 2018 przez admin

7Na tegoroczne obchody gminnych dożynek złożyły się dwa wydarzenia. W sobotę 25 sierpnia odbył się turniej piłki nożnej chłopców z roczników 2008/2009 z gmin Zielonki, Skała i Słomniki. Turniej o Puchar Wójta Gminy Zielonki zorganizował zarząd Ludowego Klubu Sportowego Zieleńczanka na terenie boiska sportowego przy nowo wybudowanym przez gminę budynku zaplecza.

Rywalizowało ze sobą 6 drużyn, każdy z każdym. Oprócz gospodarzy z Zieleńczanki (dwie drużyny) zagrały TS Węgrzce, Słomniczanka Słomniki, LKS Maszycanka oraz MKS 2004 Skała. Mimo deszczu turniej przebiegał zgodnie z planem rozpoczynając się o godzinie 10.00. Młodych zawodników dopingując wspierały rodziny, obecny był również wójt gminy Zielonki Bogusław Król, by osobiście wręczyć puchar zwycięzcom.  
Dla uczestników został zorganizowany poczęstunek w postaci kiełbasek i napojów. Miejscowi strażacy postarali się również o ochronę przed deszczem ustawiając namiot. Opłaty za wstęp oraz bloczki na jedzenie zostaną przekazane na poszerzenie grup Zieleńczanki. Warto wspomnieć, że klub sportowy ma również w planach utworzenie drużyny dziewczynek.
Decydujący mecz o Puchar Wójta rozegrała drużyna ze Słomnik z zawodnikami Zieleńczanki „A”. Wygrały Słomniki przed Zieleńczanką, trzecie miejsce zdobyło TS Węgrzce, a czwarte MKS 2004 Skała. Po turnieju na Zieleńczankę zawitał iluzjonista, który poprowadził zabawę z dziećmi, a od godziny 18.00 już dla nieco starszych w najlepsze trwała zabawa taneczna.
Około 400 osób, przednia zabawa do późnych godzin oraz środki zebrane na poszerzanie grup Zieleńczanki – w tak pozytywnych okolicznościach zakończył się pierwszy dzień gminnych dożynek 2018.
W czasie turnieju wykorzystano nowy, parterowy budynek LKS Zieleńczanka o powierzchni 223 m².   Obiekt został wybudowany z budżetu gminy, ma 3 szatnie, w tym dla gości, juniorów i seniorów, salę konferencyjną, szatnie dla sędziów i trenerów oraz magazyn sprzętu. Sala konferencyjna umożliwi m.in. oglądanie meczów dzięki zastosowaniu specjalnej, atestowanej szyby odpornej na uderzenia piłki.
Marcelina Majewska

40

50

63

 

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content