Skip to main content
search
Aktualności

Piłkarski turniej międzygminny na Zieleńczance

By 28 sierpnia 2018No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 28 sierpnia 2018 przez admin

7Na tegoroczne obchody gminnych dożynek złożyły się dwa wydarzenia. W sobotę 25 sierpnia odbył się turniej piłki nożnej chłopców z roczników 2008/2009 z gmin Zielonki, Skała i Słomniki. Turniej o Puchar Wójta Gminy Zielonki zorganizował zarząd Ludowego Klubu Sportowego Zieleńczanka na terenie boiska sportowego przy nowo wybudowanym przez gminę budynku zaplecza.

Rywalizowało ze sobą 6 drużyn, każdy z każdym. Oprócz gospodarzy z Zieleńczanki (dwie drużyny) zagrały TS Węgrzce, Słomniczanka Słomniki, LKS Maszycanka oraz MKS 2004 Skała. Mimo deszczu turniej przebiegał zgodnie z planem rozpoczynając się o godzinie 10.00. Młodych zawodników dopingując wspierały rodziny, obecny był również wójt gminy Zielonki Bogusław Król, by osobiście wręczyć puchar zwycięzcom.  
Dla uczestników został zorganizowany poczęstunek w postaci kiełbasek i napojów. Miejscowi strażacy postarali się również o ochronę przed deszczem ustawiając namiot. Opłaty za wstęp oraz bloczki na jedzenie zostaną przekazane na poszerzenie grup Zieleńczanki. Warto wspomnieć, że klub sportowy ma również w planach utworzenie drużyny dziewczynek.
Decydujący mecz o Puchar Wójta rozegrała drużyna ze Słomnik z zawodnikami Zieleńczanki „A”. Wygrały Słomniki przed Zieleńczanką, trzecie miejsce zdobyło TS Węgrzce, a czwarte MKS 2004 Skała. Po turnieju na Zieleńczankę zawitał iluzjonista, który poprowadził zabawę z dziećmi, a od godziny 18.00 już dla nieco starszych w najlepsze trwała zabawa taneczna.
Około 400 osób, przednia zabawa do późnych godzin oraz środki zebrane na poszerzanie grup Zieleńczanki – w tak pozytywnych okolicznościach zakończył się pierwszy dzień gminnych dożynek 2018.
W czasie turnieju wykorzystano nowy, parterowy budynek LKS Zieleńczanka o powierzchni 223 m².   Obiekt został wybudowany z budżetu gminy, ma 3 szatnie, w tym dla gości, juniorów i seniorów, salę konferencyjną, szatnie dla sędziów i trenerów oraz magazyn sprzętu. Sala konferencyjna umożliwi m.in. oglądanie meczów dzięki zastosowaniu specjalnej, atestowanej szyby odpornej na uderzenia piłki.
Marcelina Majewska

40

50

63

 

Close Menu
 
1 marca 2024
Skip to content