Skip to main content
search
Aktualności

Piórem i pędzlem nasza historia pisana

By 9 września 2020No Comments

Ostatnia aktualizacja 9 września 2020 przez admin

05 WARSZTATY BATOWICE Plakat Batowice okZwracamy się do wszystkich mieszkańców, by udostępnili przykłady pięknego pisma, które mają np. w starych listach od swoich bliskich (mogą być tylko niewielkie fragmenty), na kartkach pocztowych, w dokumentach urzędowych z XX wieku i starszych, w książkowych dedykacjach itp.
Prosimy o przesyłanie zdjęć lub skanów na adres mailowy Fundacji im. Marszałka Marka Nawary: fundacjamarkanawary@gmail.com.
Liczymy także na współpracę Urzędu Gminy Zielonki i innych lokalnych instytucji w udostępnieniu – skrywanych w archiwach – ciekawych dokumentów ręcznie pisanych.
Z przesyłanych „skarbów” tworzymy galerię – Skarby Kaligrafii lokalnej. Jest to pomysł na pokazanie przykładów dawnych listów, dokumentów i innych ręcznych zapisków, by ocalić od zapomnienia piękną sztukę kaligrafii. Fragmenty listów i dokumentów zamieszczamy z opisami, które są przybliżeniem kontekstów powstania dokumentu, a czasem komentarzem osobistym prezentowanego tekstu.
Galeria działa w oparciu o Kartę Zasad Archiwów Społecznych, a udział w projekcie jest równoczesną akceptacją jej zapisów. Mamy nadzieję, że prezentacja skarbów lokalnej kaligrafii będzie okazją do wielu rozmów, wspomnień i wzruszeń wśród naszej lokalnej społeczności, a nasze małe historie rodzinne wpiszą się się w bogatą historię regionu.

Close Menu
 
20 lipca 2024
Skip to content