Skip to main content
search
Aktualności

„Piosenka jest dobra na wszystko” czyli o Konkursie Piosenki Polskiej w Zielonkach

By 23 listopada 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 listopada 2015 przez admin

DSCN990618 listopada 2015 r w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach odbył się powiatowy Konkurs Piosenki Polskiej dla dzieci i młodzieży. Wystąpili młodzi uczestnicy z gmin: Zielonki, Wielka Wieś, Michałowice, Zabierzów, Kocmyrzów-Luborzyca, Mogilany, Krzeszowice. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Zachariasz we współpracy z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, a zrealizowana została ona przy wsparciu finansowym powiatu krakowskiego. Laureaci wystąpili na koncercie 22 listopada na zamku w Korzkwi

Tegoroczny konkurs solistów wzorem poprzednich lat odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: 7-11 lat, 12-15 lat, 16 -20 lat.. W eliminacjach, przed mikrofonem stanęło 64 wykonawców prezentujących po dwa utwory. Solo oraz w zespołach prezentowali swój talent i umiejętności wokalne biorąc na warsztat niezapomniane przeboje polskiej sceny muzycznej. Zabrzmiały piosenki z repertuaru m.in: Marka Grechuty, Stana Borysa, Edyty Gepperd, Edyty Górniak, Renaty Przemyk, Natalii Kukulskiej czy Michała Bajora. Przesłuchania trwały blisko 8 godzin, a jury w składzie: Agnieszka Grochowicz, Diana Ciecierska oraz Michał Jurkiewicz wyłoniło zwycięzców-solistów w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz wytypowało trzy najlepsze zespoły. Oceniano nie tylko elementy warsztatu wokalnego, takie jak: intonacja, rytmika, ciągłość frazy i jakość emitowanego dźwięku, ale i dobór repertuaru do wieku wykonawców oraz umiejętność przekazywania przez nich emocji zawartych w tekstach piosenek. Nowością w tegorocznym konkursie była nagroda Grand Prix dla najlepszego uczestnika – możliwość nagrania wykonanego przez niego zwycięskiego utworu w studiu Radia Kraków pod okiem jurorki Diany Ciecierskiej. Decyzją jury nagrodę tę otrzymała Katarzyna Fiedor za znakomitą interpretację piosenek: „Kocham Cię życie” z repertuaru Edyty Geppert oraz „Ja dla pana czasu nie mam” Hanny Banaszak.
Wśród najmłodszych talentów, w kategorii solistów zwyciężyła Ewa Czop z Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach, drugie miejsce zajęła Natalia Tylek, również z GOK w Mogilanach. Trzecie miejsce zdobyła Weronika Szyba z Samorządowego Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie, natomiast wyróżnienie zdobyli: Michał Latinek oraz Jagoda Wiecha z Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach.
W kategorii: 12-15 lat konkurs zwyciężyła Julia Lotosińska z Samorządowego Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Drugie miejsce zajęła Monika Kusiba z Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach, trzecie miejsce zdobyła Aleksandra Zębala z Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach, natomiast wyróżnienie w tej kategorii wiekowej otrzymał Marcin Salachna z Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy.
W najstarszej grupie wiekowej; 16-20 lat jury przyznało pierwsze miejsce Dominice Szumiec z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białym Kościele, drugie miejsce zdobyła Natalia Rodak z Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie –Luborzycy, a trzecie miejsce zajął Norbert Kociarz z Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach.
W kategorii: zespół najwyżej oceniono występ Zespołu Wokalnego Zespołu Szkół w Michałowicach, tuż za nimi uplasował się zespół Fermata z Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach, a trzecie miejsce zdobył swym występem zespół Power Acord z Gimnazjum w Zielonkach.
Udział w konkursie był dla uczestników możliwością skonfrontowania swoich umiejętności z innymi, okazją do zaprezentowania owoców swojej pracy, ale i spotkania się ze znajomymi z poprzednich edycji, a przede wszystkim; nabycia doświadczenia scenicznego.
Konkurencja jest bardzo duża. Chcę , aby moi podopieczni pokazali publiczności to, czego nauczyli się na zajęciach. Artysta pracuje przede wszystkim dla publiczności, powinien wyjść na scenę i umieć zaprezentować się. – mówiła po występie swoich podopiecznych Anna Roj.
Z kolei Michał Jurkiewicz, jeden z jurorów tak ocenił tegoroczne występy:
Jest progres i duża wszechstronność wykonawców. Dużo wśród nich było takich, którzy wykonywali piosenki z akompaniamentem na żywo, a nie tylko z podkładem muzycznym. Słychać, że wykonawcy są są w dobrych rękach. Prowadzący wkładają dużo pracy. – mówił.

KŁK

3
4
DSC00928
DSC01043
DSC01104
DSCN0002
DSCN9924
DSCN0065
DSCN9906
DSCN0008
Close Menu
 
16 marca 2025
The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.
Skip to content