Skip to main content
search
Aktualności

„Piosenka jest dobra na wszystko” czyli o Konkursie Piosenki Polskiej w Zielonkach

By 23 listopada 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 listopada 2015 przez admin

DSCN990618 listopada 2015 r w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach odbył się powiatowy Konkurs Piosenki Polskiej dla dzieci i młodzieży. Wystąpili młodzi uczestnicy z gmin: Zielonki, Wielka Wieś, Michałowice, Zabierzów, Kocmyrzów-Luborzyca, Mogilany, Krzeszowice. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Zachariasz we współpracy z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, a zrealizowana została ona przy wsparciu finansowym powiatu krakowskiego. Laureaci wystąpili na koncercie 22 listopada na zamku w Korzkwi

Tegoroczny konkurs solistów wzorem poprzednich lat odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: 7-11 lat, 12-15 lat, 16 -20 lat.. W eliminacjach, przed mikrofonem stanęło 64 wykonawców prezentujących po dwa utwory. Solo oraz w zespołach prezentowali swój talent i umiejętności wokalne biorąc na warsztat niezapomniane przeboje polskiej sceny muzycznej. Zabrzmiały piosenki z repertuaru m.in: Marka Grechuty, Stana Borysa, Edyty Gepperd, Edyty Górniak, Renaty Przemyk, Natalii Kukulskiej czy Michała Bajora. Przesłuchania trwały blisko 8 godzin, a jury w składzie: Agnieszka Grochowicz, Diana Ciecierska oraz Michał Jurkiewicz wyłoniło zwycięzców-solistów w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz wytypowało trzy najlepsze zespoły. Oceniano nie tylko elementy warsztatu wokalnego, takie jak: intonacja, rytmika, ciągłość frazy i jakość emitowanego dźwięku, ale i dobór repertuaru do wieku wykonawców oraz umiejętność przekazywania przez nich emocji zawartych w tekstach piosenek. Nowością w tegorocznym konkursie była nagroda Grand Prix dla najlepszego uczestnika – możliwość nagrania wykonanego przez niego zwycięskiego utworu w studiu Radia Kraków pod okiem jurorki Diany Ciecierskiej. Decyzją jury nagrodę tę otrzymała Katarzyna Fiedor za znakomitą interpretację piosenek: „Kocham Cię życie” z repertuaru Edyty Geppert oraz „Ja dla pana czasu nie mam” Hanny Banaszak.
Wśród najmłodszych talentów, w kategorii solistów zwyciężyła Ewa Czop z Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach, drugie miejsce zajęła Natalia Tylek, również z GOK w Mogilanach. Trzecie miejsce zdobyła Weronika Szyba z Samorządowego Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie, natomiast wyróżnienie zdobyli: Michał Latinek oraz Jagoda Wiecha z Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach.
W kategorii: 12-15 lat konkurs zwyciężyła Julia Lotosińska z Samorządowego Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Drugie miejsce zajęła Monika Kusiba z Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach, trzecie miejsce zdobyła Aleksandra Zębala z Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach, natomiast wyróżnienie w tej kategorii wiekowej otrzymał Marcin Salachna z Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy.
W najstarszej grupie wiekowej; 16-20 lat jury przyznało pierwsze miejsce Dominice Szumiec z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białym Kościele, drugie miejsce zdobyła Natalia Rodak z Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie –Luborzycy, a trzecie miejsce zajął Norbert Kociarz z Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach.
W kategorii: zespół najwyżej oceniono występ Zespołu Wokalnego Zespołu Szkół w Michałowicach, tuż za nimi uplasował się zespół Fermata z Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach, a trzecie miejsce zdobył swym występem zespół Power Acord z Gimnazjum w Zielonkach.
Udział w konkursie był dla uczestników możliwością skonfrontowania swoich umiejętności z innymi, okazją do zaprezentowania owoców swojej pracy, ale i spotkania się ze znajomymi z poprzednich edycji, a przede wszystkim; nabycia doświadczenia scenicznego.
Konkurencja jest bardzo duża. Chcę , aby moi podopieczni pokazali publiczności to, czego nauczyli się na zajęciach. Artysta pracuje przede wszystkim dla publiczności, powinien wyjść na scenę i umieć zaprezentować się. – mówiła po występie swoich podopiecznych Anna Roj.
Z kolei Michał Jurkiewicz, jeden z jurorów tak ocenił tegoroczne występy:
Jest progres i duża wszechstronność wykonawców. Dużo wśród nich było takich, którzy wykonywali piosenki z akompaniamentem na żywo, a nie tylko z podkładem muzycznym. Słychać, że wykonawcy są są w dobrych rękach. Prowadzący wkładają dużo pracy. – mówił.

KŁK

3
4
DSC00928
DSC01043
DSC01104
DSCN0002
DSCN9924
DSCN0065
DSCN9906
DSCN0008
Close Menu
 
18 maja 2024
Skip to content