Skip to main content
search
Aktualności

Po festynie w Bibicach

By 27 września 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 września 2017 przez admin

DSC0399323 września społeczność  Szkoły Podstawowej w Bibicach: uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w rodzinnym festynie „Wokół Stanisława Wyspiańskiego”. Uczniowie szkoły prezentowali różnorodne talenty i integrowali się. Na pamiątkę zostanie mural na fasadzie szkoły i ozdobiona pracownia patrona.

Na występy artystyczne wszystkich zebranych zaprosiła dyrektor szkoły Beata Pieńkowska, do udziału w rajdzie pieszym zachęcał Marek Płachta, dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Ze społecznością bibickiej szkoły spotkała się również Marzena Gadzik-Wójcik, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Zielonki. Konferansjerkę podczas kilkugodzinnej prezentacji osiągnięć uczniów prowadziły Magdalena Tomaszewska oraz Elżbieta Ozga-Mazurek.
Uczniowie oprócz występów artystycznych, m.in. tańców dworskich i nowoczesnych, pokazów gimnastycznych czy piosenek w języku angielskim mogli też wziąć udział w różnorodnych atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli, takich jak: rodzinny kącik plastyczny, łamigłówki matematyczne oraz origami, gry planszowe, gry i zabawy logiczne „Rusz głową”, ciekawostki przyrodnicze, warsztaty z pierwszej pomocy i zajęcia z robotyki.
Wśród wydarzeń tego dnia nie mogło zabraknąć atrakcji związanych z postacią Stanisława Wyspiańskiego – patrona szkoły. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą na jego temat a także obejrzeć i podziwiać wystawę prac Gminnego Konkursu Plastycznego „Wyspiański oczami dziecka”. Punkt kulminacyjny w programie festynu stanowiło uroczyste odsłonięcie muralu Stanisława Wyspiańskiego  na  ścianie budynku szkoły, którego autorem jest Mikołaj Rejs. Otwarto również pracownię patrona szkoły w sali 217, gdzie odbyło się spotkanie z artystą malarzem Wojciechem Wiśniewskim. Koordynatorem prac była Ligia Jaszczewska-Gacek z Fundacji ARTica. Ponadto uczniowie zaprezentowali wiersze i scenki z wybranych utworów Stanisława Wyspiańskiego.
Na festynie rodzinnym nie mogło zabraknąć kawiarenki. Zatroszczyła się o nią Rada Rodziców, której członkowie przygotowali pyszne wypieki dla uczestników. Pieniądze zebrane w kawiarence z zakupu smakołyków zostaną przeznaczone na poprawę jakości kształcenia uczniów szkoły.
Oprócz występów artystycznych nauczyciele zadbali również o zajęcia sportowe. Dużą popularnością wśród przybyłych gości cieszył się także kiermasz książek zorganizowany przez pracowników biblioteki szkolnej.
Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć sołtysa Bibic Tadeusza Łyska, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bibic, a także księdza proboszcza bibickiej parafii Jana Przybockiego i księdza proboszcza parafii w Węgrzcach Wojciecha Warzechy.
Chociaż pogoda tego dnia nie dopisała, to na festynie pojawiły się i integrowały całe rodziny uczniów. Wszystkim uczniom, nauczycielom, organizatorom oraz przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i udział w wydarzeniu.
Elżbieta Ozga-Mazurek, Joanna Pietraszek-Szpyrka, red. IO

Więcej zdjęć: tutaj
Za zdjęcia dziękujęmy Marcie Nazimek-Kolano.

DSC03975
DSC04033
DSC 9445
DSC04160
Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content