Skip to main content
search
Relacje

Pochód Herodów na krakowski rynek

By 23 grudnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 grudnia 2013 przez admin

pochód1

 

 

Stowarzyszenie Folklorystyczne Teatr Regionalny już po raz kolejny zorganizowało Korowód Kolędniczy ulicami Krakowa. W tym roku wzięły w nim udział grupy z Bibic, Owczar i Trojanowic.

Tegoroczna edycja odbyła się 21 grudnia. O godzinie 11.45 ponad dwadzieścia korowodów wyruszyło spod Barbakanu ulicę Floriańską, w stronę Rynku. Tam po uroczystym wejściu wszyscy uczestnicy tj. zespoły z Małopolski, Podkarpacia i Śląska ustawili się na scenie.
Wszystkim zgromadzonym życzę wesołych, pogodnych świąt i szczęśliwego Nowego Roku – przywitała gości wiceprezes Teatru Regionalnego Maria Pawłowska.
Kolędnicy wspólnie zaśpiewali “Przybieżeli do Betlejem”, “Wśród nocnej ciszy” i “Wesołą Nowinę”. Następnie zespoły prezentowały się na estradzie pojedynczo. Wśród nich były grupy m.in.  z Tomaszowic, Giebułtowa, Przytkowic, Tarnowa, Dobczyc.  Koncert prowadziła Magdalena Łozińska.
Gmina Zielonki może być dumna ze swoich przedstawicieli, którzy pokazali się w pięknych i barwnych strojach. Wśród kolędników z Bibic, Owczar i Trojanowic nie zabrakło herodów, diabełków i aniołków oraz postaci śmierci i żyda. Zabawiali oni przybyłych widzów, a także turystów, z którymi chętnie pozowali do zdjęć.
Na krakowskiej scenie bożonarodzeniowe pieśni zaśpiewały: grupa z Trojanowic przy akompaniamencie Artura Nogcia, których wspierała sołtys Bożena Mędrek  oraz reprezentanci Bibic z sołtys Magdaleną Krawczyk na czele, która występowała w roli anioła.
Mogliśmy usłyszeć w ich wykonaniu “Najświętszą Panienkę”, “Tam na łące”, “Cztery lata zawszem pasał”. Kolędy te wprowadziły Krakowian w prawdziwie świąteczny nastrój.
Patrycja Sioła

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.

pochód

pochód2

pochód3

pochód4

 

Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content